MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Klasa B: Rezerwy Górnika mierzą w awans

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 8 września 2010, 14:49
Aktualizacja: 14:50
Autor: PAW
Bartosz Ogrodnik (jasna koszulka) jeszcze do niedawna zdobywał gole dla MKS–u Szczawno–Zdrój. Teraz jest snajperem Iskry Witków
Fot. red
Rozpoczęła rozgrywki piłkarska klasa B. Zdecydowanym faworytem do awansu do klasy A są rezerwy wałbrzyskiego Górnika, które w meczu inaugurującym rozgrywki pokonały Iskrę Witków 7–3.

W spotkaniu przeciwko Iskrze w składzie Górnika II zobaczyliśmy kilku piłkarzy z kadry II-ligowego Górnika. Na murawie bowiem pojawili się Główka, Protasewicz, Łaski, Duś, Moszyk, Tobiasz i Konarski.

Mecz rozpoczął się jednak sensacyjnie. W 3. minucie na prowadzenie wychodzą goście z Witkowa po golu Bartosza Ogrodnika (były gracz MKS-u Szczawno-Zdrój). Strata gola podziałała mobilizująco na graczy Górnika, którzy przez kolejne 20 minut dosłownie roznieśli w pył piłkarzy Iskry. Biało-niebiescy czterokrotnie pokonali Kudaja i mieli kilka kolejnych okazji, ale bramkarz Iskry ratował swój zespół udanymi interwencjami. Iskra grała bardzo ambitnie, ale różnica poziomów była aż nadto widoczna.

W drugiej połowie mecz był nieco bardziej wyrównany, ale wynikało to bardziej z rozluźnienia szyków przez piłkarzy z Wałbrzycha, niż rewelacyjnej postawy gości. Górnik w pierwszej fazie drugiej połowy zdobył trzy kolejne gole i stało się jasne, że zwycięstwo w tym meczu może przypaść tylko jednej ekipie. W tym momencie należy pochwalić drużynę z Witkowa, która mimo iż przegrywała 1-7, nie traciła wiary we własne możliwości i dążyła do poprawienia wyniku. I ta sztuka piłkarzom gości się udała. Iskra zdobyła jeszcze dwa gole i ostatecznie Górnik II wygrał mecz różnicą czterech bramek 7-3.

Górnik II Wałbrzych – Iskra Witków 7-3 (4-1)

Górnik II: Główka - Protasewicz, Łaski, Sypek, Antoniak - Konarski (Wodzyński), Zazulak, Tobiasz, Duś - Moszyk, Otok.

Iskra: Kudaj - Kramarczyk (Połeć), Stanisławski, Dynerowicz, Kuźma (Foryś) - Mastej (Rudnicki), Krystian Ogrodnik (Gryka), Stąpor, Niemiec - Ciszak, Bartosz Ogrodnik

Czytaj również

Wracają połączenia

Powiększona IV liga

Podpisał kontrakt

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~RŚ 8-09-2010 16:53
Uważam, że zespół "Górnika" powinien mieć od dawna, zawsze rezerwowy team.Niestety, znam historię wałbrzyskiego sportu w ostatnim ćwiercwieczu, i wiem że za rok, dwa tego zespołu nie będzie nawet w klasie C. Tak na marginesie, szkoda że nie ma amatorskich drużyn na Sobięcinie, Poniatowie czy Piaskowej Górze, czyli tam gdzie znajdują się boiska piłkarskie. Uważam, że na piłkarską drużynę zasługuje Stary Zdrój.
~do RŚ 8-09-2010 18:24
na Piaskowej Górze są Czarni to raz, a dwa OSiRowski przy Kusocińskiego obiekt nie nadaje się do rozgrywania meczów mistrzowskim nawet B-klasowych bo jest niewymiarowe. a poza tym co to za relacja oparta na przedruku ze stron klubowych Górnika i Iskry skoro nie ma nawet strzelców bramek? sztuka jest sztuka jak mawiał klasyk
~do centertel 8-09-2010 20:18
czarni są na szczawienku ;)
wiher 8-09-2010 22:21
http://www.komukibicujesz.pl/gornikwalbrzych.php
~OK 9-09-2010 10:45
Czarni grają jak najbardziej na PIASKOWEJ GÓRZE !!! Szczawienko zaczyna się za mostem. Poza tym mierzi mnie spuszczanie się nad rezerwami Górnika. Są w mieście silniejsze drużyny, o których w ogóle nie piszecie, a nad Górnikiem macie sraczkę.
~---** 9-09-2010 12:21
Po ch*** górnik ma mieć rezerwowy team. Lepiej by poszukali porządnego sponsora, a nie jakieś PWSZ, bo może się powtórzyć historia koszykarskiego górnika, który nie miał porządnego sponsora, a teraz ledwo duszy w 1 lidze. No chyba że maja tyle pieniędzy. że nie potrzebują wzmocnić pierwszy skład, i wola się pobawić w tworzenie zaplecza.
~Kompost 9-09-2010 14:04
Chłopie nie wypowiadaj się na tematy na które nie masz pojęcia! Każda drużyna od 2 ligi wzwyż MUSI posiadać drugą drużynę gamoniu !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zagrają online

Zmiany trenerskie

Lokale na sprzedaż

Wałbrzych Centrum

Młodzież już trenuje