Czytających: 4188

Wierzbna: Klasa A: Zwycięstwo Gwarka na koniec rundy jesiennej

Poniedziałek, 16 listopada 2009, 12:09
Aktualizacja: 15:25
Gwarek Wałbrzych wygrał na wyjeździe z Wierzbianką Wierzbna 4:1. Tym samym zielono–czarni awansowali na 4 miejsce w tabeli i do lidera Zjednoczonych Żarów tracą na koniec rundy jesiennej tylko 4 punkty.

Po kilku wpadkach w końcu gwarkowie zaczęli grać na miarę oczekiwań. Początek spotkania w Wierzbnej tego jednak nie zapowiadał. W 24 minucie to gospodarze, po akcji lewą stroną boiska, zdobyli pierwszą bramkę. Podopieczni Grzegorza Janika na szczęście nie podłamali się takim obrotem sprawy i 4 minuty później wyrównali. Damian Sysiak zagrał długą piłkę ze środka pola do Macieja Michnickiego, ten zgrał futbolówkę głową do Łukasza Piątka i napastnik Gwarka pokonał w sytuacji sam na sam golkipera gospodarzy. Nie minęło kolejnych 5 minut, a zielono-czarni za sprawą Łukasza Piątka wyszli na prowadzenie. Asystę zaliczył w tym momencie Jarosław Waszak. w 31 minucie fantastycznym strzałem z 25 metrów popisał się Damian Sysiak, ale golkiper Wierzbianki wybił futbolówkę na rzut rożny. W 40 minucie do głosu doszli w końcu gospodarze. W ciągu 30 sekund oddali 3 groźne strzały na bramkę Hamerskiego, ale ten wyszedł obronną ręką z opresji.

W drugiej części meczu gwarkowie opanowali środek pola. Bramka na 3:1 padła jednak dopiero w 67 minucie. Wprowadzony po przerwie Marcin Michnicki zagrał dokładną piłkę na 5 metr do Helmi Abida, a ten bez problemów umieścił ją w siatce. W 80 minucie goście mogli zdobyć gola numer cztery, ale Jarosław Waszak z 4 metrów dosłownie podał piłkę do bramkarza gości, myśląc, ze ma pustą bramkę przed sobą. Zawodnicy trenowani przez Grzegorza Janika zwycięstwo przypieczętowali w 88 minucie. Wprowadzony 15 minut wcześniej na murawę Marcin Świeży po podaniu od Marcina Michnickiego znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wierzbianki, podciął delikatnie piłkę, a ta zatrzepotała w siatce.

Wierzbianka Wierzbna - Gwarek Wałbrzych 1:4 (1:2)
Gwarek: Hamerski (90 Pyłka) - Szczurek, Jaworski, Pawełczyk, Świder, Kłodawski, Michnicki Maciej (45 Michnicki Marcin), Sysiak (64 Bylicki), Waszak, Abid, Piątek (69 Świeży)