Czytających: 7940

Wałbrzych, Podgórze: Klasa A: Udana inauguracja Gwarka

Poniedziałek, 29 marca 2010, 9:47
Aktualizacja: 11:13
Występujący w klasie A piłkarze Gwarka Wałbrzych wygrali pierwszy mecz rundy wiosennej. Podopieczni Grzegorza Janika pokonali na własnym boisku Unię Jaroszów 5:2.

W pierwszej części spotkania zielono-czarni grali bardzo dobrze i przypieczętowali to trzema trafieniami. Wynik spotkania otworzył w 20 minucie Helmi Abid. Tunezyjczyk trafił do siatki po podaniu od Macieja Michnickiego. W 30 minucie w końcu groźną akcję stworzyli sobie goście. Sytuacji sam na sam z Hamerskim nie wykorzystał jednak Marcin Dobrowolski. Piłka zatrzymała się na słupku, a chwilę później wybili ją obrońcy Gwarka. Przed przerwą wałbrzyszanie jeszcze dwukrotnie cieszyli się ze zdobycia bramek. W 43 minucie Maciej Michnicki wykorzystał rzut karny, po faulu na Łukaszu Piątku, a 60 sekund później swojego drugiego gola, po przepięknym podaniu ze środka pola od Siczka, strzelił Helmi Abid.

Na początku drugiej części meczu bliski szczęścia był Łukasz Piątek, ale jego uderzenie piłki głową minimalnie minęło prawy słupek bramki bronionej przez Dariusza Krawczyka. W 56 minucie było już jednak 4:0. Mucha próbował wykończyć dośrodkowanie z lewej strony boiska, czysto uderzył futbolówkę głową, ale wprost w golkipera z Jaroszowa. Całą akcje zakończył celnym trafieniem Rafał Siczek. Gwarkowie w tym momencie poczuli się zbyt pewnie i to się zemściło. Jaroszowianie zdobyli dwa gole, w 70 oraz 83 minucie. Po 20 minutowym przestoju ekipa z Jagiellońskiej dobiła swojego rywala. W 88 minucie gola numer pięć dla Gwarka strzelił Marcin Michnicki.

Gwarek Wałbrzych - Unia Jaroszów 5:2 (3:0)
Gwarek: Hamerski - Pawełczyk, Botwina, Sysiak, Szczurek, Świder, Waszak, Siczek, Piątek, Abid, Michnicki Maciej oraz Michnicki Marcin, Mucha, Jaworski i Bylicki