Czytających: 6301

Region: Klasa A: Sudety tracą pozycję lidera

Wtorek, 6 października 2009, 10:22
Aktualizacja: 13:31
Były już lider rozgrywek Sudety Dziećmorowice zremisował u siebie ze Zjednoczonymi Żarów 2:2. Tym samym to gracze Gwarka Wałbrzych po zwycięstwie 6:0 na rezerwami Victorii Świebodzice awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Sudety Dziećmorowice prowadziły w spotkaniu ze Zjednoczonymi Żarów 2:0, ale korzystnego wyniku nie potrafiły utrzymać do ostatniego gwizdka. Pierwszego gola dla gospodarzy w 19 minucie zdobył Marcin Szczepkowski. Minęło 6 minut, a drugą bramkę, tym razem po ładnej akcji Piotra Osieckiego, strzelił Krzysztof Śmieszek.

W kolejnych 45 minutach spotkanie się wyrównało, ale bramki zdobywali już tylko goście, a dokładnie Łukasz Jernutowski. Pierwszy raz do siatki gospodarzy zawodnik z Żarowa trafił w 55 minucie. Bramkę wyrównującą zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry. Błąd przy tym strzale popełnił bramkarz Sudetów Paweł Tietz.

Sudety Dziećmorowice - Zjednoczeni Żarów 2:2 (2:0)
1:0 Szczepkowski (19)
2:0 Śmieszek (25)
2:1 Jernutowski (55)
2:2 Jernutowski (91)
Sudety: Tietz, Banik, Kwiatkowski, Choma, S. Dudeńko, Wawrzyniak, A. Dudeńko, Szczepkowski, Kozioł, Śmieszek, Osiecki oraz Krug, Sakowicz, Otwinowski i Rodzik