Dziećmorowice: Klasa A: Sudety lepsze od Podgórza

Wtorek, 22 września 2009, 11:23
Aktualizacja: 12:24
Autor: Sławomir Jaśkiewicz
W VI kolejce piłkarskiej klasy A Podgórze Wałbrzych przegrało na wyjeździe z Sudetami Dziećmorowice 5:2.

Już w 6 minucie meczu dyspozycję Wtulicha dwukrotnie sprawdzili gospodarze, ale bramkarz Podgórza bronił bez zarzutów. Kilka sekund później swój pierwszy celny strzał oddali przyjezdni, a konkretnie Oskwarek. Piłka po strzale napastnika Podgórza powędrowała wprost w golkipera miejscowych. W 12 minucie zza pola karnego uderzał Kłosowski, ale jego strzał powędrował minimalnie obok bramki. Kilka minut później ten sam zawodnik próbował jeszcze dwa razy zaskoczyć bramkarza rywali, ale żadna z jego prób nie zakończyła się zdobyciem bramki. W 30 minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Pytlewski. Futbolówka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Dwie minuty później miejscowi objęli prowadzenie, 1-0. Błąd defensywy Podgórza pewnie wykorzystał kapitan miejscowych, Osiecki. 180 sekund później Sudety prowadziły już 2-0. Błąd w kryciu zawodników gości wykorzystał Wawrzyniak, który mocnym strzałem głową podwyższył rezultat spotkania. Sześć minut później gospodarze zdobyli kolejną bramkę, a strzelcem jej został Osiecki, 3-0.

Druga cześć spotkania rozpoczęła się znakomicie dla gości. W 46 minucie po swojej indywidualnej akcji, bramkę kontaktową zdobył Borowiak, 3-1. W 57 minucie piłkarze Podgórza zdobyli drugą bramkę, 3-2. Rzut karny po faulu na Borowiaku pewnie wykorzystał Bródka. Trzy minuty później bliski zdobycia bramki wyrównującej był Oskwarek, ale jego strzał z 7 metrów powędrował do rąk Krawczyńskiego. Podopieczni Daniela Kłosowskiego próbowali iść za ciosem, ale nie potrafili doprowadzić do remisu. Ich zamiary o korzystnym rezultacie spotkania, zakończyły się wraz z upłynięciem 71 minuty. Wtedy to arbiter głównym podyktował rzut karny po faulu Michalaka na Wawrzyniaku, a „11” wykorzystał Osiecki, dla którego była to trzecia bramka w tym spotkaniu, 4-2. Kilka minut później miejscowi mogli podwyższyć wynik spotkania, ale strzały Kruga, Osieckiego i Chomy, powędrowały obok bramki Wtulicha. Dopiero w 84 minucie miejscowi dopięli swego, 5-2. Dośrodkowanie Chomy pewnie wykorzystał Wawrzyniak, który tym samym ustalił wynik meczu

SUDETY DZIEĆMOROWICE - PODGÓRZE WAŁBRZYCH 5-2 (3:0)
1-0 Piotr Osiecki (32),
2-0 Łukasz Wawrzyniak (35),
3-0 Piotr Osiecki,
3-1 Artur Borowiak (46),
3-2 Robert Bródka (57),
4-2 Piotr Osiecki (71),
5-2 Łukasz Wawrzyniak (85)

PODGÓRZE: Wtulich – S.Jaśkiewicz, Sajdak, Łungowski – Bródka, Poczachowski, Kłosowski, Michalak, Pytlewski – Oskwarek, Borowiak
Trener: Daniel Kłosowski

SUDETY: Krawczyński – Banik, Kwiatkowski, Choma, S.Dudeńko – Kozioł (75’ Rodzik), Wawrzyniak (86’ Sakowicz), Wiliński, Otwinowski (65’ Krug) – Śmieszek, Osiecki