Zalogowanych: 5

Zagórze Śląskie: Klasa A: Skalnik wygrywa w Zagórzu Śląskim

Środa, 28 października 2009, 13:50
Aktualizacja: 14:13
Przedostatnia drużyna klasy A Grodno Zagórze Śląskie podejmowała u siebie jednego z pretendentów do awansu o klasę wyżej Skalnika Czarny Bór. Wygrali goście 6:3.

Już w 9 minucie Zdzisław Pyrdoł otworzył wynik spotkania, nie dając najmniejszych szans golkiperowi Grodna w sytuacji sam na sam. W 30 minucie po ładnej akcji Grzegorza Krzysika gospodarze odrobili straty, a na listę strzelców wpisał się Aftyka. Radość zawodników z Zagórza Śląskiego nie trwała długo. 4 minuty później po szybkiej kontrze i dokładnym zagraniu piłki przez Zdzisława Pyrdoła, Mariusz Pływaczyk uderzeniem piłki głową wyprowadził Skalnika na prowadzenie. Na drugiego gola dla Grodna także nie musieliśmy czekać zbyt długo. W 35 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Aftyka, a drugą asystę w meczu zaliczył Krzysik. To nie był jednak koniec festiwalu strzeleckiego w wykonaniu obu ekip w tej częsci gry. Na 180 sekund przed końcowym gwizdkiem arbiter podyktował kontrowersyjną jedenastkę, którą na bramkę zamienił Witek.

W drugiej połowie zobaczyliśmy kolejne gole. W 61 minucie na 4:2 dla Skalnika podwyższył po raz drugi z rzutu karnego Witek. W 68 minucie po błędzie defensywy Grodna do pustej bramki futbolówkę skierował Pudełko. Gospodarze pomimo, iż od kilkunastu minut grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce Olejki, trafili do siatki Skalnika po raz trzeci w 75 minucie. Fantastycznym strzelem z 30 metrów popisał się Werstler, nie dając najmniejszych szans Czarnocie. Festiwal strzelecki zakończył 3 minuty później Zdzisław Pyrdoł, pokonując Kudaja po raz drugi w tym spotkaniu.

Grodno Zagórze Śląskie - Skalnik Czarny Bór 3:6 (2:3)
0:1 Pyrdoł (9)
1:1 Aftyka (30)
1:2 Pływaczyk (34)
2:2 Aftyka (35)
2:3 Witek (42 k.)
2:4 Witek (61 k.)
2:5 Pudełko (68)