Wałbrzych: Klasa A: Podgórze urwało punkty liderowi

Niedziela, 2 maja 2010, 14:05
Aktualizacja: 17:28
Autor: red
Piłkarze Podgórza Wałbrzych sprawili nie lada niespodziankę i zremisowali na własnym boisku ze znacznie wyżej notowanym zespołem Zjednoczonych Żarów 3–3.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Żaden z zespołów nie potrafił narzucić stronie przeciwnej własnego stylu gry. Z minuty na minutę gra miejscowych zaczęła wyglądać coraz lepiej, aż wreszcie w 23. minucie po podaniu Paducha gola dla Podgórza zdobył Łysakowski. Później miejscowi mieli kolejną okazję do zdobycia gola, ale Paduch przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gości. Ostatnie minuty pierwszej części należały do gości, którzy wyrównali w 39. minucie meczu.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza część, była bardzo wyrównana. W 60. minucie na prowadzenie wychodzą goście, ale piłkarze gospodarzy nie składają broni i ambitnie walczą o zmianę niekorzystnego rezultatu. W 66. minucie Boszczyk strzela, ale obrońcy Żarowa wybijają piłkę z bramki. Wreszcie w 80. minucie na 2-2 wyrównuje Paduch, a już 3 minuty później gola dla miejscowych zdobywa Łysakowski. Goście podrażnieni takim obrotem sprawy stawiają wszystko na jedną kartę i w doliczonym czasie gry wyrównują na 3-3.

Podgórze: Skoneczny – S. Jaśkiewicz (46’ Poczachowski), Szlawski, Sajdak, Łungowski – Boruszewski, Boszczyk (66’ Sędłak), Łysakowski, Pytlewski – Paduch, Grygiel