Czytających: 5115

Czarny Bór: Klasa A: Podgórze ogrywa lidera z Czarnego Boru!

Sobota, 14 listopada 2009, 9:55
Aktualizacja: 10:04
W 14 kolejce piłkarskiej klasy „A” Podgórze Wałbrzych pokonało na wyjeździe Skalnika Czarny Bór 5–4. Podopieczni Daniela Kłosowskiego popisali się nie lada wyczynem, bowiem na dwie minuty przed zakończeniem spotkania, przegrywali z ówczesnym liderem 3–4.

Początek spotkania wałbrzyszanie rozpoczęli znakomicie, bowiem już w 7 minucie gry objęli prowadzenie. Po ładnej kontrze i kapitalnym zagraniu Łysakowskiego, wynik spotkania otworzył grający trener Podgórza Daniel Kłosowski. W 15 minucie szansę na wyrównanie mieli miejscowi, ale strzał Pyrdoła powędrował minimalnie obok słupka. Chwilę później gospodarze próbowali dwukrotnie zaskoczyć Wtulicha, ale ten bronił bez zarzutów. W 38 minucie po pięknej kontrze, przyjezdni podwyższyli rezultat spotkania. Asystę zaliczył Oskwarek, a strzelcem bramki został Łysakowski. Dwie minuty później było niestety tylko 2-1 dla Podgórza. Kontaktowe trafienie dla Skalnika zaliczył Witek. Piłka po jego strzale odbiła się od jednego z defensorów gości, zaskakując przy tym bezradnego Wtulicha. Radość miejscowych nie trwała długo, bowiem 60 sekund później kolejną bramkę zdobyli przyjezdni. Po szybkiej kontrze i kolejnym wyśmienitym podaniu Oskwarka swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Łysakowski. Tuż przed końcem spotkania faulowany w polu karnym przez Sobolewskiego został Pyrdoł. Sędzia wskazał na rzut karny, a „11” pewnie wykorzystał Witek.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków Podgórza. Swoich sił próbowali m.in. Sajdak, Oskwarek oraz Łysakowski. W 60 minucie po raz kolejny sfaulowany w polu karnym został Pyrdoł i po raz kolejny sędzia wskazał na wapno. Rzut karny wykorzystał ponownie Witek. Po tej bramce gospodarze złapali wiatr w żagle i w 75 minucie wyszli na prowadzenie. Piękną indywidualną akcją popisał się Pyrdoł, po czym zagrał do nadbiegającego Koisa, a ten z pięciu metrów posłał futbolówkę do siatki. Gdy wydawało się że trzy punkty zostaną w Czarnym Borze, tuż przed końcem spotkania dali o sobie znać piłkarze Podgórza. Najpierw w 88 minucie do wyrównania doprowadził Pytlewski, a w 91 minucie po dośrodkowaniu Sajdaka, zwycięską bramkę zdobył Borowiak, uszczęśliwiając tym samym drużynę i kibiców Podgórza.

Skalnik Czarny Bór – Podgórze Wałbrzych 4-5 (2-3)
0-1 Daniel Kłosowski (7),
0-2 Marcin Łysakowski (38),
1-2 Mariusz Witek (40),
1-3 Marcin Łysakowski (41),
2-3 Mariusz Witek (44) – rzut karny,
3-3 Mariusz Witek (60) – rzut karny,
4-3 Marcin Kois (75),