Czytających: 4757

Dziećmorowice: Klasa A: Mecz na szczycie dla Sudetów

Środa, 7 kwietnia 2010, 11:48
Aktualizacja: 11:52
Można było spodziewać się takiego widowiska. Dwa rzuty karne, pięć bramek i walka o korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. W pojedynku drugiej i trzeciej ekipy piłkarskiej klasy A lepsi Ci pierwsi. Sudety Dziećmorowice pokonały na własnym boisku 3:2 Skalnika Czarny Bór.

Pojedynek rozpoczął się rewelacyjnie dla gości. Ekipa z Czarnego Boru już w 2 minucie mogła objąć prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Ptasiński. "Jedenastki" nie wykorzystał jednak Witek, a w tej sytuacji rewelacyjnie spisał się Jaśkiewicz. Kolejne minuty to wciąż lekka przewaga przyjezdnych. Skalnik udokumentował ją w końcu golem. Po podaniu Pawła Laska do siatki gospodarzy trafił Witek.

W tym momencie za grę wzięły się Sudety. W 25 minucie Wyszowskiego udało się pokonać Piotrowi Osieckiemu. Przed przerwą dziećmorowiczanie do siatki rywali trafiali jeszcze dwukrotnie. W 30 minucie potężnie z kilkunastu metrów uderzył Łukasz Wawrzyniak. Bramkarz Skalnika był bez szans. W 40 minucie obrońców z Czarnego Boru zaskoczył natomiast Sobolewski.

Po zmianie stron Skalnik próbował odrobić straty. Gola kontaktowego goście zdobyli dopiero w 70 minucie. Drugiego już w tym spotkaniu rzutu karnego nie wykorzystał, tym razem Weirauch, ale przy dobitce tego zawodnika Jaśkiewicz nie miał już szans. W końcówce obie ekipy mogły zdobyć jeszcze po kilka bramek, ale wynik już się nie zmienił i to zespół z Dziećmorowic pozostała na drugim miejscu w tabeli.

Sudety Dziećmorowice - Skalnik Czarny Bór 3:2 (3:1)
Sudety: Jaśkiewicz - Choma, Dudeńko, Kwiatkowski, Pacioch, Kozioł, Wawrzyniak, Wiliński, Sobolewski, Szczepkowski, Osiecki oraz Krug
Skalnik: Wyszowski - Masiel, Mackiewicz, Pływaczyk, Matusik, Ptasiński, Poręba, Weirauch, Witek, Lepucki, Lasek oraz Kiełbasa i Pudełko