Czytających: 5286

Wałbrzych, Podgórze: Klasa A: Gwarek wraca do gry. Sudety pokonane

Środa, 11 listopada 2009, 19:26
Aktualizacja: 21:26
Po emocjonującym spotkaniu, w którym nie zabrakło bramek oraz dwóch czerwonych kartek dla przyjezdnych, Gwarek Wałbrzych wygrał z Sudetami Dziećmorowice 5:2. Tym samym zielono–czarni zmniejszyli stratę do lidera Zjednoczonych Żarów do 4 punktów.

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla przyjezdnych. Wicelider rozgrywek prowadził po 15 minutach 1:0. Rzut wolny dokładnie wykonał Sebastian Choma, Piotr Kozioł trafił piłkę głową, a ta wpadła do siatki. Przez kolejne 10 minut Sudety przeważały na boisku, ale nieoczekiwanie po kontrze i dokładnym dograniu futbolówki przez Konrada Kłodawskiego bramkę zdobyli gospodarze, a dokładnie Łukasz Piątek. Kilka minut później fatalny błąd popełnił Paweł Tietz, który za faul w polu karnym na Helmi Abidzie został ukarany czerwonym kartonikiem. Jedenastkę pewnie wykorzystał Adam Mucha i to Gwarkowie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. W 40 minucie padł kolejny gol dla zielono-czarnych. Najpierw strzał Jarosława Waszaka zablokowali obrońcy z Dziećmorowic, ale przy uderzeniu Adama Muchy nikomu nie udało się zareagować na czas i futbolówka znalazła się w siatce.

W drugiej połowie Sudety miały jeden cel, za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. W 50 minucie bramkę kontaktową, pomimo gry w dziesiątkę, strzelił Łukasz Wawrzyniak. Na szczęście odpowiedź gwarków była natychmiastowa. Z autu rzucał Dorian Pawełczyk, a do piłki kolejno próbowali dojść Łukasz Piątek oraz Helmi Abid. Ten drugi chwilę później cieszył się ze strzelenia gola, ale nikt na widowni nie był pewny, czy to on jako ostatni dotknął futbolówkę przed tym, jak minęła ona linię bramkową.

W ostatnich 20 minutach ponownie przewagę mieli piłkarze z Dziećmorowic, ale grając z jednym zawodnikiem, a później nawet z dwoma zawodnikami mniej, trudno było im zaskoczyć Grzegorza Hamerskiego. Zrobili to natomiast gospodarze w 91 minucie. Adam Mucha otrzymał doskonałe podanie od Mateusza Bylickiego i po raz trzeci w tym spotkaniu pokonał golkipera gości.

Gwarek Wałbrzych - Sudety Dziećmorowice 5:2 (3:1)
Gwarek: Hamerski (91 Łukaszewicz), Pawełczyk, Botwina, Świder, Kłodawski (55 Bylicki), Szczurek, Michnicki Maciej (60 Jaworski), Abid (68 Świeży), Mucha, Piątek
Sudety: Tietz, Banik, Pacioc, Choma, Dudeńko S, Sakowicz, Wawrzyniak, Szczepkowski, Kozioł, Osiecki, Wiliński oraz Krawczyński, Otwinowski, Dudeńko A, Rodzik