Wałbrzych/REGION: Klasa A: Festiwal niewykorzystanych okazji

Poniedziałek, 8 listopada 2010, 13:20
Aktualizacja: Wtorek, 9 listopada 2010, 10:35
Mecz był toczony w anormalnych warunakch
Piłkarze Gwarka Wałbrzych pokonali Unię Jaroszów 1–0. Gdyby wałbrzyszanie wykorzystali wszystkie okazje strzeleckie, to wynik byłby zdecydowanie wyższy.

Mecz toczony był w bardzo trudnych warunkach, przy padającym deszczu i murawie nasiąkniętej wodą. Takie warunki sprzyjały taktyce Unii, która przyjechała do Wałbrzycha przede wszystkim się bronić i od czasu do czasu groźnie skontrować.

Już w pierwszych 45 minutach gospodarze stworzyli kilka znakomitych okazji, ale zawodnikom Gwarka brakowało skuteczności, a w innym przypadku kałuże wody zatrzymywały piłkę lecącą w kierunku bramki Unii. W 44. minucie miejscowi mieli znakomitą okazję, by wreszcie wyjść na prowadzenie, ale Marcin Michnicki nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugiej połowie nadal wyraźną przewagę posiadał Gwarek, ale bramka gości była jak zaczarowana. Kolejne ataki miejscowych kończyły się niepowodzeniem. Po strzale Żydka bramkarz wypuścił piłkę z rąk, ale dobitka Abida przeleciała nad poprzeczką. Wreszcie Gwarek dopiął swego w 75. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Abida do piłki dopadł Piątek i spokojnie przymierzył do siatki Jaroszowa. Po stracie gola nieco śmielej zaatakowali przyjezdni, ale mądra gra w defensywie pozwoliła wałbrzyszanom na dowiezienie korzystnego rezultatu do końcowego gwizdka arbitra.

Gwarek Wałbrzych - Unia Jaroszów 1-0 (0-0)

Gwarek: Pyłka - Sęk (67’ Świeży), Żydek, Botwina, Sysiak – Marcin Michnicki, Mucha, Waszak, Kłodawski - Piątek (77’ Janik), Abid (90’ Świder)