Wałbrzych: Klasa A: Derby Wałbrzycha dla Podgórza. Cudowny Łysakowski

Środa, 26 maja 2010, 8:21
Aktualizacja: 13:14
Autor: Sławomir Jaśkiewicz
Helmi Abid (w zielonej koszulce) nie dał Gwarkowi zwycięstwa w derbowym starciu z Podgórzem
Podopieczni trenera Sajdaka po serii druzgocących porażek, w końcu odnieśli upragnione zwycięstwo. Przełamaniem okazało się spotkanie z Gwarkiem Wałbrzych, które Podgórze wygrało 4–3, mimo iż po siedmiu minutach… przegrywało 0–2. Bohaterem całego spotkania okazał się niezawodny Marcin Łysakowski, który zdobył wszystkie cztery bramki dla drużyny Podgórza.

Początek spotkania kapitalnie rozpoczęli goście. Już w 4. minucie podopieczni trenera Grzegorza Janika objęli prowadzenie, a strzelcem bramki został Helmi Abid. 180 sekund później za sprawą Adama Muchy, Gwarek prowadził już 2-0. Miejscowi zaskoczeni takim obrotem spraw, próbowali stwarzać podbramkowe sytuacje, ale żadna z nich nie zagroziła bramce Grzegorza Hamerskiego. Dopiero w 17. minucie honorową bramkę dla Podgórza zdobył „Łysy” i oblicze meczu całkowicie się zmieniło. Miejscowi podbudowani zdobyciem bramki od razu rzucili się do ataków. W 35. minucie było już 2-2. Piękną asystą popisał się Rak, a jeszcze piękniejszą bramką Łysakowski. Tuż przed przerwą Gwarek próbował wyjść na prowadzenie, ale strzał zawodnika gości, powędrował wprost do rąk Daniela Solisza.

W 55. minucie bliski zdobycia bramki dla miejscowych był Boruszewski, ale jego strzał powędrował minimalnie obok słupka. Chwilę później dogodnej sytuacji dla Podgórza nie wykorzystał Grygiel. W 61. minucie doskonałej okazji na objęcie prowadzenia nie wykorzystali przyjezdni, którym na przeszkodzie stanęła kapitalna interwencja Solisza. W 75. minucie Podgórze zdobyło bramkę na 3-2. Strzelcem okazał się nie kto inny jak Łysakowski. Goście podrażnieni utratą bramki, rzucili się do ataków, ale szanse na zdobycie bramki mieli po raz kolejny miejscowi. Tym razem na przeszkodzie „Łysemu” i Grygielowi stanął Hamerski, który dwukrotnie wybronił ich strzały. Ofensywne ustawienie drużyny trener Janika, przyniosło efekt dopiero w 86. minucie. Wtedy to Gwarek doprowadził do remisu, a strzelcem bramki został Jarosław Waszak. I gdy wydawało się, że derbowy pojedynek zakończy się podziałem punktów, wtedy po raz kolejny dał o sobie znać Łysakowski. Snajper Podgórza w ostatniej minucie meczu, wykorzystał podanie Paducha i ustalił wynik spotkania na 4-3, wprawiając w wielki zachwyt i radość kolegów z drużyny jak i miejscowych kibiców.

Podgórze Wałbrzych – Gwarek Wałbrzych 4-3 (2-2)
0-1 Helmi Abid (4), 0-2 Adam Mucha (7), 1-2 Marcin Łysakowski (17), 2-2 Marcin Łysakowski (35), 3-2 Marcin Łysakowski (75), 3-3 Jarosław Waszak (86), 4-3 Marcin Łysakowski (91)

Podgórze: Solisz – Łungowski, Hertmanowicz, Szlawski (22’ Rak), Marszałek - Poczachowski, Boszczyk (32’ Grygiel), Boruszewski, Sajdak – Paduch, Łysakowski
Trener: Paweł Sajdak

Gwarek: Hamerski – Botwina, Sysiak (82’ Janik), Borowiak, Bylicki (60’ Świeży) – Świder, Waszak, Mucha, Maciej Michnicki (33’ Pawełczyk) – Piątek, Abid
Trener: Grzegorz Janik