Czytających: 3381

Wałbrzych, Szczawienko: Klasa A: Czarni na szczęście lepsi

Niedziela, 20 września 2009, 13:32
Aktualizacja: 19:22
W poprzednim meczu ze Skalnikiem Czarny Bór gracze Czarnych Wałbrzych najedli się wstydu. Na szczęście dzisiaj zrehabilitowali się za ostatnią porażkę 0:11 i wygrali z borykającą się z problemami ekipą rezerw Victorii Świebodzice 4:2.

To był mecz, jak na razie, dwóch najsłabszych zespołów klasy A. Lepsi piłkarsko byli jednak gracze gospodarzy. Na początku spotkania gola dla Czarnych strzałem z ponad 20 metrów zdobył Mateusz Mudzin. Wyrównać udało się w 20 minucie, po dokładnym wykonaniu rzutu rożnego, Dawidowi Mosórowi. W pierwszej połowie na 2:1, po ładnym strzale zza pola karnego, gola dla Czarnych zdobył Krzysztof Janiak.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. To gospodarze atakowali, a gracze Victorii próbowali kontrować przeciwników. W 64 minucie na 3:1 dla Czarnych podwyższył, po dokładnym podaniu od Dariusza Jaje, wprowadzony po przerwie Miłosz Olejniczak. Goście nie byli dłużni i 10 minut później strzelili bramkę kontaktową. Jej zdobywcą okazał się Bartosz Rochatka. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 79 minucie Patrycjusz Gwóźdź uderzeniem w samo okienko z "szesnastki" ustalił wynika spotkania na 4:2 dla Czarnych.

Czarni Wałbrzych - Victoria II Świebodzice 4:2 (2:1)
Czarni: Nodzak - Mudzin, Boniowski, Derkacz, Janiak, Cizio, Gwóźdź, Kaczanowski, Jaje, Rutecki, Marciszak oraz Olejniczak i Wierzbowski
Victoria II: Sola - Mosór, Sudor, Satyła, Bałut, Waligórski, Gzara, Wojdat, Dominiak, Walczak, Rochatka oraz Stoma, Pluta, Malesa i Oleksyn