Wałbrzych, Podgórze: Klasa A: Blamaż Podgórza na koniec rundy jesiennej

Poniedziałek, 16 listopada 2009, 21:06
Aktualizacja: 21:18
Autor: Sławomir Jaśkiewicz
Podopieczni trenera Kłosowskiego w XV kolejce piłkarskiej klasy „A” przegrali u siebie z outsiderem rozgrywek Victorią II Świebodzice 1–3. Warto dodać, że rywal Podgórza przed tym spotkaniem miał 14 porażek w 14 meczach, czyli zero punktów na koncie! W Wałbrzychu doszło więc do mega sensacji.

Początek meczu nie odzwierciedlał końcowego rezultatu, bowiem w 14 minucie prowadzenie objęli gospodarze. Strzelcem bramki został niezawodny w ostatnich spotkaniach Oskwarek. Pięć minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik, ale nie trafił czysto w piłkę. W 30 minucie swojej okazji bramkowej, nie wykorzystał Pytlewski. Chwilę później groźnym strzałem w poprzeczkę popisali się przyjezdni. W 42 minucie swoich sił próbował Łysakowski, ale jego strzał powędrował obok prawego słupka. Niestety, tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, goście za sprawą Deli doprowadzili do remisu. 60 sekund później miejscowi mogli wyjść po raz kolejny na prowadzenie, ale futbolówka po strzale Łysakowskiego trafiła w poprzeczkę.

W 50 minucie swojej kolejnej bramki w tym spotkaniu szukał Oskwarek, ale tym razem na przeszkodzie napastnikowi Podgórza stanął bramkarz rywali. Dalsza część spotkania w wykonaniu gospodarzy była niemalże tragiczna. W ich szeregach przeważał chaos i niedokładność. Potwierdzenie tego stanu rzeczy nastąpiło w 75 minucie. Wtedy to goście wyszli na prowadzenie. Bramkę po błędzie jednego z defensorów Podgórza zdobył Chołuj. W doliczonym czasie gry po kolejnym błędzie miejscowych, goście podwyższyli wynik . Katastrofalny błąd w tej sytuacji popełnił Wtulich, który stojąc na 20 metrze próbował wybić piłkę do przodu, ale… w ogóle w nią nie trafił! W efekcie tego piłkę do pustej bramki skierował po raz drugi Chołuj, ustalając tym samym wynik spotkania na 3-1 dla zespołu ze Świebodzice.

Podgórze Wałbrzych – Victoria II Świebodzice 1-3 (1:1)
1-0 Adam Oskwarek (15)
1-1 Adam Dela (45+1)
1-2 Marcin Chołuj (75)
1-3 Marcin Chołuj (90+3)
Podgórze: Wtulich – Sobolewski, Bródka, Paduch – Zakrzewski, Sajdak (79 Boruszewski), Borowiak, Michalak, Pytlewski (46 Hertmanowicz) – Oskwarek, Łysakowski
Trener: Daniel Kłosowski
Victoria II: Kącki - Sudor, Gzara, Mosór, Broszczak - Chołuj, Stoma, Olszówka, Sokołowski - Dela, Wojdat