Czytających: 5338

Wałbrzych: KK Wałbrzych gotowe do derbów

Środa, 28 września 2011, 14:24
Aktualizacja: 14:24
Już w najbliższą sobotę w Wałbrzychu dojdzie do koszykarskich derbów na poziomie III ligi. Ostatni mecz sparingowy mają za sobą koszykarze KK Wałbrzych.

Nasz zespół w hali wałbrzyskiego OSiR-u zmierzył się z III-ligowym rywalem, a mianowicie Maximusem Kąty Wrocławskie. Goście przyjechali do Wałbrzycha w 12-osobowym składzie, a duet trenerski Ewa Smaglińska-Mieczysław Młynarski miał do dyspozycji zaledwie ośmiu graczy. To nie przeszkodziło ekipie z Wałbrzycha odnieść pewne i przekonywujące zwycięstwo.

Wprawdzie pierwsza kwarta w wykonaniu naszych pozostawiała wiele do życzenia (8-17), ale z minuty na minutę gra wałbrzyszan wyglądała coraz lepiej. W drugiej kwarcie KK szybko odrobiło straty i wyszło na prowadzenie 42-31. Trzecia kwarta była nieco gorsza w wykonaniu miejscowych i dlatego goście zniwelowali różnicę do 7 punktów. Ostatnie 10 minut to popis KK, który rozbił defensywę rywala.

KK Wałbrzych - Maximus Kąty Wrocławskie 89-59 (8-17, 34-14, 15-19, 32-9)

KK: Kołodziej 27, Myślak 17, Ratajczak 12, Abramowicz 12, Borzemski 9, Karwik 6, Olszewski 4, Adranowicz 2.