MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Kino w bibliotece

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 15 września 2011, 6:56
Aktualizacja: 6:59
Autor: Sven
Fot. użyczone
Kiedy otwierano Cinema City, wiele osób mówiło, że przejmie wszystkich kinomanów w mieście. Okazało się jednak, że dobre filmy można obejrzeć także w innych miejscach. Taką ofertę mają dla swoich bywalców Teatr Dramatyczny i Biblioteka pod Atlantami.

Teatr proponuje „Dzięki bogu już czwartek”, a biblioteka „Seans pod Atlantami”.

Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu zaprasza na cykl pod hasłem „Po pierwsze”, w którym zaprezentuje najciekawsze debiuty ostatnich lat. Serię otworzy obraz „Zabiłem moją matkę” młodego Kanadyjczyka Xaviera Dolana.

Bohaterem filmu jest 16-letni Hubert, który po rozwodzie rodziców mieszka z matką, a ojca widuje sporadycznie. Artystyczne talenty Huberta zwracają uwagę nauczycielki języka francuskiego. W ten oto sposób rodzi się przyjaźń dwóch osób, które połączyły bolesne doświadczenia w relacjach z rodzicami. Hubert ma też chłopaka – Antonina, lecz ukrywa ten fakt przed matką. W końcu jednak kobieta odkrywa skrywaną przez syna tajemnicę…
„Zabiłem moją matkę” to historia oparta na biografii autora. Opowiada o paradoksie dojrzewania. Młody człowiek marzy o dorosłości i autonomii. Podważa świat wartości rodziców i buntuje się przeciw ich władzy, a jednocześnie nadal pragnie ich bezwarunkowej miłości oraz tęskni za dawną bliskością. Z tych paradoksów rodzi się frustracja, która prowadzi do nieustannych kłótni, zawodów, niespełnionych oczekiwań i wzajemnych niesnasek (opis pochodzi od dystrybutora filmu).

Seans odbędzie się w czwartek, 22 września 2011 r. o godz. 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro). Wszystkich chętnych do wspólnego oglądania i wymiany wrażeń i opinii po filmie serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych spadł w rankingu

Ma być bezpieczniej

Czas na podsumowanie

Artur Siennicki prezesem WSSE

Radny straci mandat?

Dotacja na projekt dla "Młodego Artysty"

Upamiętnią generała

Frekwencja dopisała