MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kino pod gwiazdami czeka na widzów

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 1 lipca 2009, 17:44
Aktualizacja: 19:52
Autor: Szela
WaPFIN 2008 – pracownicy WOK zapraszają na sense
Fot. szela
Na początek – “Casablanka”. Tym mocnym uderzeniem rozpocznie się IV Wałbrzyski Przegląd Filmów Niekonwencjonalnych – WaPFiN 2009. Tegoroczna impreza, organizowana przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury już po raz czwarty, będzie przebiegać pod hasłem “Randkowe kino” – czyli coś dla zakochanych, ale nie tylko.

“Casablanka” - wiadomo – jeden z najpiękniejszych filmów o miłości, z genialnymi rolami Ingrid Bergman i Humphreya Bogarta. “Zagraj to jeszcze raz, Sam” oraz “to może być początek pięknej przyjaźni”, czyli kultowych cytatów z romansowo-wojennej historii, będzie można posłuchać w najbliższy piątek (sprawdzamy prognozę – nie pada) o godz. 21.30 na łące koło hipodromu, niedaleko Stada Ogierów.

Kolejny seans, to “Jeszcze raz” Mariusza Malca. Komedia romantyczna z ubiegłego roku, nakręcona według scenariusza królowej polskich seriali, Ilony Łepkowskiej, ze znakomitymi rolami Danuty Stenki i Jana Frycza. Z bohaterami spotkamy się 17 lipca (piątek), o godz. 21.30.

Następny piątek, 31 lipca, to ekranizacja znanej powieści Katarzyny Grocholi “Nigdy w życiu” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Znów będzie okazja, by podziwiać w głównej roli Danutę Stenkę, a obok niej – Artura Żmijewskiego. W tle także ponownie Jan Frycz.

Pierwszy pokaz w sierpniu, to będzie “Nie kłam kochanie” Piotra Wereśniaka z piękną Martą Żmudą-Trzebiatowską i Piotrem Adamczykiem (w roli bardzo dalekiej od uduchowionego Karola Wojtyły). To będzie 14 sierpnia, tradycyjnie o 21.30.

I wreszcie na pożegnanie wakacji – 28 sierpnia – najlepsze filmy amatorskie, które brały udział w konkursie. Konkurs jeszcze jest aktualny, filmy (max 15 min.) można jeszcze przysyłać do 3 sierpnia. Po tym terminie zbierze się jury i wybierze zwycięzcę. Na grody są warte zachodu – za pierwsze miejsce można dostać 1000 zł, za kolejne przenośne DVD oraz kamerę cyfrową full HD. Uczestnicy muszą mieć ukończone 16 lat.

Wstęp na plenerową widownię jest bezpłatny, ale dobrze mieć ze sobą koc lub karimatę. Po seansie na widzów niezmotoryzowanych będzie czekał autobus linii nr 8.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Upamiętnili rocznicę

Miasto broni strażników

PUP wypłacił blisko 32 miliony

GCBK się spełnia

Intensywnie koło Tesco

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Przyjedzie Duda