MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Kilkaset paczek u Świętego Jerzego

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 7 grudnia 2019, 9:43
Aktualizacja: Niedziela, 8 grudnia 2019, 9:09
Autor: red.
Fot. red.
W Kościele należącym do Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu odbyło się wczoraj tradycyjne spotkanie mikołajkowe, podczas którego dzieci odebrały z rąk Świętego Mikołaja prezenty.

Paczki dla wałbrzyskich dzieci zostały przygotowane przez Ryszarda Nowaka - Radnego Rady Miasta Wałbrzycha i Radę Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów. Oczywiście nie dałoby się przygotować tylu paczek bez wsparcia i pomocy darczyńców i sponsorów, co podkreślał Ryszard Nowak, który jest pomysłodawcą i inicjatorem akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Ważną rolę w całym przedsięwzięciu odegrali jak co roku liczni wolontariusze dzielnicy Biały Kamień, Konradów, bez których zaangażowania i pomocy byłoby bardzo trudno zorganizować takie przedsięwzięcie.

Watro w tym miejscu przypomnieć, że akcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" prowadzona jest już od wielu lat. W ramach akcji mikołajkowe paczki otrzymują nie tylko dzieci z dzielnicy Biały Kamień czy Konradów, ale również z innych dzielnic Wałbrzycha. Tradycyjnie dzieci pisały listy do Świętego Mikołaja, przygotowały też wiele prac plastycznych związanych ze świętami i Świętym Mikołajem. Spotkanie w Kościele Parafii pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej odbyło się po raz 14.

Wśród darczyńców warto wymienić Miejski Zarząd Budynków, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, KSS Bartnica, Przychodnię "Śródmieście - Biały Kamień", Grażynę Wybieralską-Chalimoniuk, Wodociągi Wałbrzych, Krzysztofa Kalinowskiego - Radnego Miasta Wałbrzycha, Marię Romańską - Przewodniczącą Rady Miasta Wałbrzycha i Patrycję Wolską. Podziękowania należą się również Prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi, Senator Agnieszce Kołacz-Leszczyńskiej i wałbrzyskiej Straży Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Pokopalniana woda dla mieszkańców

Chcą pieniędzy na stadion

Przelew dla Wałbrzycha

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 7-12-2019 9:48
Szkoda, że paczki były w foliowych torbach :(
~ 7-12-2019 11:44
do: ~ (9:48)
To trzeba było dać torby papierowe
~Święty Roman 7-12-2019 11:53
Przecież akcja stop plastik to pic mający usprawiedliwić podwyżki wywozu śmieci.
~afuj 7-12-2019 12:49
Panie Prezydencie plastikowe torby !!! SKANDAL
~Zbyszek 7-12-2019 13:46
Palstik z "grunwaldzkiego" to piar prezydenta , wystarczy zobaczyć ile go jest w prywatnej przychodni prezydenta !!!! ciekawe czy prezydent z własnej kieszeni ( wypchanej na 3 etatach) dołozył do paczek jakis grosik ? milej soboty
użytkownik facebook 7-12-2019 16:25
Brak konsekwencji panie prezydencie Szełemej. Paczki w torbach foliowych?😀😀😀
użytkownik facebook 7-12-2019 17:16
Pamiętam jako dziecko też dostawałam paczkę w Kościele Św Jerzego ...wspominam to do dziś. a trochę lat minęło
~Mat 8-12-2019 17:43
Ja tam widzę torby papierowe, a nie plastikowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Wiecha zawieszona

Mianowany na zastępcę

Nawałanica nad regionem

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny