MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kierowali bez uprawnień

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Czwartek, 7 grudnia 2017, 6:31
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci na terenie powiatu wałbrzyskiego zatrzymali troje kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych lub wsiedli „za kółko” pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

5 grudnia 2017 roku około godziny 16:30 policjanci prewencji Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Kolejowej w tej miejscowości 44-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował samochodem Citroen, pomimo wydanej przez Prezydenta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu uprawnień.

O godzinie 19:00 natomiast funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na ul. Szkolnej sprawdzili wymagane uprawnienia innego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował pojazdem Daewoo. Okazało się, że mężczyzna jechał samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami.

Nie minęło kilkadziesiąt minut, a policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Kolejowej w Wałbrzychu zwrócili uwagę na jadącą samochodem marki Skoda kobietę. Zatrzymana do kontroli drogowej 29-latka także posiadała aktualny zakaz kierowania pojazdami.

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pechowa trzynastka

Miasto broni strażników

Nieodpowiedzialni kierowcy

Od książek po elektronikę

Wpadka dilera

Trafiona kontrola

Duda w Wałbrzychu

Udaremniona transakcja