Czytających: 5227

Radomsko: Karatecy w akcji

Środa, 4 grudnia 2019, 13:39
Aktualizacja: 13:49
30 listopada w Radomsku rozegrany został I Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin Randori Cup, w którym udział wzięło prawie 330 zawodników z 27 klubów z Polski z różnych organizacji i stylów.

W turnieju tym po raz pierwszy poza formułami Semi contakt i Light contakt rozegrana została formuła Full contakt dla dzieci.

Do Radomska z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI pojechało 12 zawodników. Wszyscy brali udział w formułach Semi i Light contakt, a NA Full contakt zdecydowało się 5 zawodników. W sumie zawodnicy z UKKS OBI przywieźli 15 medali – co dało im 12. miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju Semi i Light Contakt i 13. miejsce w Full contakcie.

Tym razem najlepiej spisała się 6-letnia Milena Gałuszkiewicz, która w Semi contakt zajęła 1. miejsce i w Full contakt 3. miejsce. Milena wraz z siostrą Mają (8 lat), która zajęła 3. miejsce w obu formułach, ćwiczą dopiero od września pod okiem Sensei Tomasza Obuchowskiego w nowym Dojo w Gorcach, gdzie klub otworzył drugą sekcję.

Bardzo dobrze zawalczyła po miesięcznej przerwie w treningach Julia Obuchowska (12 lat), która również stanęła na 1. miejscu na podium w Light contakt, jednak po tym jak została faulowana w walce finałowej, lekarz nie dopuścił jej do startu w formule Full contakt.

Na 3. miejscu po bardzo ostrych walkach w Light contakt stanął 16-letni Dominik Obuchowski, który pomimo kontuzji ręki, zdecydował się na Full contakt i tu stanął na 2. miejscu podium. W Full contakt na 3. miejscu uplasował się również Szymon Pomjan.

Na wyróżnienie zasługują zdobywcy 3. miejsca w Semi contakt Kacper Waszak, który stoczył najwięcej wal,k ponieważ jego kategoria wiekowa jest zawsze najliczniejsza oraz dwie najmłodsze zawodniczki 5-letnie Livia Stachura oraz Marianna Kandut, które były najmniejsze na tym turnieju, ale pokazały wielkiego ducha walki. Wszyscy pozostali zawodnicy stanęli na 3. miejscu na podium w formułach Semi i Light contakt: Antoni Kandut, Ada Wołk-Łaniewska, Wiktoria Wacław, Konrad Goworski.

Sensei Tomasz Obuchowski, który na co dzień trenuje dzieci i młodzież w klubie, był na tym turnieju sędzią na jednej z mat, a sekundantem wychodzącym z zawodnikami na tatami była Sempai Agnieszka Obuchowska