Czytających: 4686

Szczawno-Zdrój: Karatecy MKS–u z sukcesem na koniec roku

Sobota, 17 grudnia 2011, 11:12
Aktualizacja: Niedziela, 18 grudnia 2011, 12:59
Sekcja Karate MKS–u Szczawno–Zdrój zdobyła kolejnych 5 medali do kolekcji zwycięstw w roku 2011. Tym razem na wyjeździe równocześnie walczyły dwie ekipy.

W turnieju krajowym pod nazwą II Polish Open Juniorów w Lublinie walczyli Karolina Chochol, Jakub Maleszka oraz Michał Bańka. W zawodach w Lublinie wzięło udział ponad 100 zawodników z czołowych klubów w Polsce.

Po zaciętych walkach z czołówką polskich zawodników, szczawieńscy karatecy wywalczyli dla Szczawna-Zdrój następujące miejsca na podium:
konkurencja kobiet KATA (układy formalne) – 3. miejsce - Karolina Chochol
konkurencja Kumite Kobiet Junior – 60 kg – 2. miejsce - Karolina Chochol
Konkurencja Kumite Chłopców Junior + 50 kg – 2. miejsce - Jakub Maleszka.

W międzynarodowych zawodach w Czechach w miejscowości Sokolov barw MKS Szczawno-Zdrój bronili Julia Pojasek (10 lat) w konkurencji kumite, Adrian Dobosz (9 lat) oraz Dominik Obuchowski (8 lat). Najlepszym zawodnikiem na wyjeździe okazał się Adrian Dobosz, który zajął 2. miejsce przegrywając w finale z zawodnikiem gospodarzy przez wazari (pół punktu), Julia Pojasek zajęła 3. miejsce, a Dominik Obuchowski musiał tym razem uznać wyższość zawodników czeskich przegrywając w półfinale i zajmując ostatecznie 4. miejsce.

Był to ostatni start w tym roku zawodników MKS-u. Rok 2011 sekcja MKS Szczawno-Zdrój Karate Shinkyokushin zamyka z wynikiem 23 medali.