Czytających: 4750

Wałbrzych: Kanonada na Podgórzu

Poniedziałek, 24 czerwca 2019, 10:52
Aktualizacja: 11:26
Piłkarze Podgórza Wałbrzych pokonali w ostatnim meczu tego sezonu rezerwy Górnika Wałbrzych 6–5. Mimo zwycięstwa zespół Podgórza spada do klasy B.

Już w 3. minucie Podgórze wyszło na prowadzenie po trafieniu Adama Klary. Na 1-1 wyrównał sześć minut później Damian Bogacz. W 26. minucie ponownie Bogacz wpisał się na listę strzelców i Górnicy prowadzili 1-2. Wyrównał Kamil Moczydlarz w 34. minucie,. Kibice już więcej goli do przerwy nie zobaczyli. W drugiej połowie gole padały jak z rogu obfitości. W 54. minucie Sylwester Dębski wyprowadził Podgórze na 3-2, ale po chwili stan pojedynku wyrównał Daniel Borowiec. Emocji było sporo i w 58. minucie Bogacz ponownie znalazł sposób na pokonanie bramkarza Podgórza i było 3-4. W 72. minucie znów był remis. Tym razem do notatnika trenera zapisał się Marcin Kobylański. Cztery minuty później ponownie do głosu doszło Pogórze za sprawą trafienia Sebastiana Kubiaka. Na 6-4 podwyższył ponownie Kubiak, a kanonadę strzelecką zakończył w 90. minucie Adrian Mrowiec ustalając wynik na 6-5.

Podgórze Wałbrzych - Górnik II Wałbrzych 6-5 (2-2)

Podgórze: Koszyka - Knol (50' Kubiak), Dudiak (44' Wroczyński), Sajdak, Moczydlarz, Lewandowski (46' Jacek Hertmanowicz), Kobylański, Klara (65' Koper), Jaśkiewicz, Michał Hertmanowicz, Dębski (65' Mikołajski)

Górnik: G. Michalak - Grzelczyk, M. Hertmanowicz (46' Okupny), Kulik, Wujda, Wiśniewski, Borowiec, Orzech, Mrowiec, Drążek, Bogacz.