MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kandydaci do „Szlachetnej Paczki” poszukiwani

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 10 października 2011, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: PAW
Trwa rekrutacja chętnych osób do „Szlachetnej Paczki”.

Rozpoczęło się poszukiwanie osób do „Szlachetnej Paczki”.
- Szukamy wolontariuszy do 15 października. Musimy zakończyć rekrutację w tym terminie – mówi Tomasz Burnat, lider rejonowy „Szlachetnej Paczki”. - Osoby zainteresowane wolontariatem muszą wejść na stronę www.superw.pl i kliknąć „dołącz", wybrać rejon. Mam nadzieję. że tych rejonów w naszym mieście będzie więcej w przyszłości i będziemy pomagali większej ilości rodzin.

Organizatorem pomysłu jest Stowarzyszenie „Wiosna” z siedzibą w Krakowie, które przedsięwzięcie realizuje od 10 lat.

Organizatorzy poszukują ludzi: wrażliwych na ludzkie nieszczęścia, wytrwałych i odpowiedzialnych, gotowych poświęcić kilka godzin tygodniowo na zadania w ramach akcji, regularnie korzystających z Internetu.

Co robią wolontariusze „Szlachetnej Paczki”? Docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, przeprowadzają wywiady środowiskowe i pytają o najpilniejsze potrzeby, opiekują się wybranymi rodzinami (od 1 do 3), w czasie trwania akcji są w stałym kontakcie z darczyńcami przygotowującymi dla nich paczki, dostarczają paczki rodzinie w czasie finału akcji.

Co możesz zyskać będąc wolontariuszem? Bezcenne doświadczenie i satysfakcję z pomocy naprawdę potrzebującym, wiedzę i umiejętności, jak mądrze pomagać, jak organizować akcje społeczne, możliwość własnego rozwoju poprzez szkolenia, kontakt z pełnymi entuzjazmu i energii ludźmi.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.szlachetnapaczka.pl/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kamieniecka oddana

Wyraźnie na PiS

Zasadzą drzewka

Nietuzinkowa postać

Nobel dla Tokarczuk!

Większość za rządzącymi

Obchodzili rocznicę

Disco Wałbrzych