MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kampania „Coś was łączy? Zrób test na HIV”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 25 listopada 2015, 14:01
Autor: red
Fot. red
Powiatowa Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Wałbrzychu Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia informuje o kampanii Krajowego Centrum ds. AIDS, „Coś was łączy? Zrób test na HIV”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie działań podnoszących wiedzę, popularyzujących bezpieczniejsze zachowania seksualne oraz informowanie, dlaczego warto znać swój status serologiczny.

W realizację kampanii włączy się szereg organizacji , które w Światowym Dniu AIDS (1grudnia) zamieszczą na swoich stronach internetowych Czerwoną Kokardkę – międzynarodowy symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS.

W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa zawierająca informacje o HIV i AIDS - www.aids.gov.pl/kampanie/CWL . Udostępniony jest także spot promujący wykonywanie testów w kierunku HIV. Jest on dostępny pod adresem:

.

Bezpłatne i anonimowe testy na obecność wirusa HIV, połączone z poradnictwem, można wykonać w punktach konsultacyjno – diagnostycznych. W Wałbrzychu Punkt Konsultacyjno- Diagnostyczny funkcjonuje w ramach Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu i mieści się przy ulicy Batorego 4 w budynku Oddziału Chorób Zakaźnych. Czynny jest w każdą środę od 15:00 do 18:00.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niezapomniany koncert

Zawsze bezpieczni

Zrezygnujcie z plastiku!

Naprawili mur

Koalicja zmobilizowana

Darmowa pomoc

Nobel dla Tokarczuk!

Sezon w pełni