Czytających: 5146

Europa: Kamila Żuk poza czołową 40

Czwartek, 14 marca 2019, 15:23
Aktualizacja: 15:25
Hanna Oeberg do tytułu mistrzyni olimpijskiej i mistrzyni Europy dołożyła złoto mistrzostw świata w biegu indywidualnym na dystansie 15km. Szwedka przed własną publicznością pokonała Lisę Vittozzi i Justine Braisaz.

Naszą największą nadzieją na dobry wynik była Monika Hojnisz. Polka pudłowała po razie podczas pierwszych trzech strzelań. Na trasie nie była tak szybka, co we wcześniejszej fazie sezonu i zajęła dopiero 39. miejsce. I tak okazała się najlepszą z podopiecznych trenerki Nadii Biłowej.

Szybciej od Hojnisz pobiegła co prawda Żuk (w biegu z Oeberg przegrała tylko pół minuty), ale i ona nie ustrzegła się karnych minut. Spudłowała bowiem czterokrotnie i do mety dotarła z 48. czasem. Kinga Zbylut miała szansę być najlepszą z Polek, ale trzy minuty kary na ostatnim strzelaniu jej na to nie pozwoliły. Łącznie z pięcioma pudłami zajęła 67. miejsce. Karolina Pitoń spudłowała cztery razy i sklasyfikowana została jeszcze sześć lokat niżej.