MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Kamila z punktami

Wiadomości: Europa
Wtorek, 14 stycznia 2020, 10:25
Aktualizacja: 10:27
Autor: PAW
Fot. Tomasz Raczyński/jelonka
Kaisa Makarainen przerwała passę zwycięstw norweskich biathlonistek i wygrała bieg ze startu wspólnego w Oberhofie. Na podium towarzyszyły jej... Tiril Ekhoff i Marte Olsbu Roeiseland. Polki w tym – ze względu na silny wiatr – szalonym biegu zajęły miejsca w drugiej dziesiątce.

Na 14. miejscu uplasowała się Monika Hojnisz-Staręga. Polka udanie rozpoczęła rywalizację - w dwóch próbach w postawie leżąc spudłowała tylko raz i zajmowała siódme miejsce. Feralne okazało się trzecie strzelanie, na którym Hojnisz-Staręga najpierw długo zwlekała z oddaniem pierwszego strzału, a potem spudłowała aż trzykrotnie. Kosztowało ją to spadek do trzeciej dziesiątki. Ostatnia wizyta na strzelnicy przyniosła konieczność pokonania jeszcze jednej karnej rundy, ale dobry bieg pozwolił jej awansować na 14. miejsce.

Kamila Żuk z Sokołowska w swoim debiucie w tej elitarnej konkurencji lepiej spisała się na trasie niż na strzelnicy. Młodej Polce zmierzono siódmy czas biegu w całej stawce, Żuk świetnie spisała się zwłaszcza na dwóch ostatnich okrążeniach, na których wyprzedzała rywalki niczym sportowe auto dorożkę. Pomimo aż ośmiu karnych rund - na żadnym z czterech strzelań Polce nie udało się być bezbłędną - dotarła na mety na 19. pozycji.

Źródło: www.biathlon.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ortopedia nie przyjmuje

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Aktywni i pozytywni

Orlik dostępny

Zmarł były zapaśnik

Strefa szkoli zdalnie

"Harry" zawalczy o pas?

Raport prezydenta