MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Kameralnie w zamku Książ – już po raz szósty

Wiadomości: Wałbrzych, Książ
Piątek, 14 sierpnia 2009, 16:24
Aktualizacja: Sobota, 15 sierpnia 2009, 8:22
Autor: Szela
Katarzyna i Marcin Markiewiczowie
Fot. Szela
Zbliża się jedna z najbardziej ekscytujących imprez muzycznych w regionie dolnośląskim. 22 sierpnia w zamku Książ rozpocznie się VI Festiwal Muzyki Kameralnej im. Księżnej Daisy.

Artyści, którzy wezmą w nim udział, występują w najsłynniejszych salach
koncertowych na świecie, a bilety na ich recitale są wykupione na miesiące naprzód. Nie wspominając o cenach tychże. Melomani z Wałbrzycha i okolic są w czepku urodzeni – po pierwsze mogą słuchać ich niezwykłych wykonań przez parę dni z rzędu, po drugie – wejściówki są za darmo.

W tym roku, oprócz znanych już słuchaczom Paula Guldy z Austrii, Bartłomieja Nizioła, Szymona Krzeszowca, Piero Massy z Włoch czy Piotra Janosika, będzie można posłuchać fenomenalnej gry Jakuba Jakowicza, ucznia nie mniej znakomitego Krzysztofa Jakowicza. To wielka niespodzianka, bo Jakub Jakowicz jest jednym z najbardziej zajętych skrzypków na świecie. I wielka zasługa organizatorów – Macieja i Katarzyny Markowiczów, którzy potrafią skłonić do udziału w festiwalu najbardziej zapracowanych wirtuozów. Mało tego – niemal każdy, kto przyjedzie do Książa choć raz, chce potem wrócić tu ponownie.

Maciej i Katarzyna Markowiczowie dokonali rzeczy niezwykłej – w udany sposób połączyli dwa żywioły: teatr i muzykę. Stało się to po raz pierwszy w ubiegłym roku, za sprawą znakomitych aktorów – Zbigniewa Zamachowskiego, Wojciecha Malajkata i Beaty Fudalej. W tym roku doborowa trójka przybędzie do Książa ponownie, a za ich sprawą będzie można posłuchać piosenek aktorskich i obejrzeć spektakl teatralny według pomysłu Wojciecha Malajkata. Zaplanowany jest również wieczór wspomnień o wielkim reżyserze, Jerzym Grzegorzewskim, spod którego skrzydeł wyszli obaj aktorzy.

A poza tym muzyka, muzyka, muzyka. Brahms, Mahler, Mendelssohn, Bacewicz, Haydn – by wymienić tylko niektórych z wielkich. Koncert inauguracyjny jest zaplanowany na 22 sierpnia na godz. 19 w sali Maksymiliana. Kolejne spotkania muzyczne od 25 do 27 sierpnia o tej samej porze. 28 i 29 przewidziane są pokazy teatralne, a 30 – pożegnalny koncert finałowy.

Bezpłatną wejściówkę można sobie zapewnić dzwoniąc pod nr 509 097 580.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jacek C. na wolności

Projekt warty polecenia

Popierają Dudę

Przyjedzie Duda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Festiwal odwołany

Duda w Wałbrzychu

Pozytywny projekt WOK–u