MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Kamera im pomoże

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 5 maja 2020, 6:42
Aktualizacja: Środa, 6 maja 2020, 8:14
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Problem dzikich wysypisk oraz porzuconych śmieci wielkogabarytowych to problem znany w naszym mieście nie od dziś.

Pomimo faktu, iż na terenie naszej gminy prężnie działają dwa PSZOK-i, do których można bezpłatnie przekazać kłopotliwe odpady, problem porzuconych śmieci wraca niczym bumerang. Wałbrzyska Straż Miejska w ostatnim czasie została wyposażona w nowoczesny sprzęt monitorujący, dzięki któremu newralgiczne miejsca porzucania odpadów będą monitorowane 24 godziny na dobę. Zakupu kamery dokonała Gmina Wałbrzych, która stale ponosi ogromne koszty związane z likwidacją dzikich wysypisk śmieci. Kamera swoim zasięgiem obejmuje cały monitorowany teren, a obraz na bieżąco obserwują dyżurni SM.
- Takie rozwiązanie pomoże nam w identyfikacji sprawców, a nagranie posłuży jako materiał dowodowy. Liczymy, że takie rozwiązanie choć w części ograniczy śmieciowy proceder na terenie naszej gminy - informują miejscy strażnicy z Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Obiekt jak marzenie

Przelew dla Wałbrzycha

Problemy Aqua Zdroju

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Edek 5-05-2020 8:59
Kamera śmiech na sali , a brać dupy w troki i zapieprzać na patykach po terenie, a nie siedzieć wygodnie w wypasionym foteliku i obserwować. Jeszcze niech im prezio kupi robota do wykonywania roboty.
~Mądry 5-05-2020 9:22
do: ~Edek (8:59)
Nie bądź idiotą, Wałbrzych ma tyle terenów leśnych i miejsc niezabudowanych, że nawet pół Wałbrzycha jakby pilnowało tych miejsc. To zwyczajnie nie upilnują nikogo ! Od wielu lat ludzie są nauczeni wszystko wywalać w las, pola ! 40 lat temu pewna rodzina wywalała wszystko w pobliski las, dzisiaj ich dzieci też to robiły i zostały złapane i zgłoszone... podejrzewam że nowe pokolenie tej rodziny które się wykluło będą robiły to samo.
~JULITEJA 6-05-2020 19:35
Dodatkowa kamera powinna być przy drodze wjazdowej - lub w jej połowie na płytę stadionu Górnika, znowu ktoś wywalił gruz w niebieskich workach, śmieci są z okolicy, jakby śmietników nie było. Przecież można wywalić nie niszcząc terenów zielonych .Jeszcze trochę a spacery będą toksyczne ze względu na śmieci i zanieczyszczenia a nie z powodu koronawirusa. No i ta zbędna wycinka starodrzewia za garażami, bo młodym zasłania słonko i stwarza cień. Nikt nie pomyślał, że naruszy ekosystem tj wiewiórki, dzięcioły itd. Niestety stało się i te biedactwa w okresie rozrodu musiały na nowo szukać i budować swoje gniazda. Urzędowe oszołomstwo dot. wycinki drzew -zdrowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popularny sklep dla zwierząt Maxi Zoo już w Wałbrzychu!

Dzicy lokatorzy

20–lecie krzyża

Święto plonów

Kibice chcą remontu