Czytających: 4233

Wałbrzych: Kalisz bez armat

Niedziela, 24 listopada 2019, 14:33
Aktualizacja: 14:43
Siatkarki II–ligowego Chełmca Wodociągów Wałbrzych pewnie 3–0 pokonały MKS II Kalisz.

W pierwszym secie już widać było wyższość wałbrzyszanek, które prowadziły 4-2, 15-8. Zespół z Kalisza zupełnie nie miał koncepcji, jak zmienić sytuację na parkiecie i w efekcie gościom udało się w pierwszym secie zdobyć zaledwie 13 punktów.

Zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg miała druga partia. Zmobilizowane zawodniczki Kalisza walczyły dzielnie o każdą piłkę. Chełmiec prowadził 13-11, a po chwili 17-13, ale MKS dał radę doprowadzić do stanu 24-23 dla Chełmca. Na szczęście miejscowe nie roztrwoniły tej szansy i wygrały do 23.

W trzeciem secie znów uwidoczniła się dość wyraźna przewaga wałbrzyszanek. Podopieczne Marka Olczyka grały pewnie i nie popełniały zbyt wielu błędów, a to wystarczyło, by spokojnie pokonać rywala do 18, a w całym meczu 3-0.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - MKS II Kalisz 3-0 (25-13, 25-23, 25-18)