MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Kadra koszykarek zawita ponownie w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 17 października 2017, 13:32
Aktualizacja: 13:33
Autor: PAW
Trener Arkadiusz Rusin podał szeroki skład reprezentacji Polski kobiet na listopadowe mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu 2019. Pierwszy z nich odbędzie się 11 listopada w Wałbrzychu!

Sztab szkoleniowy reprezentacji do 27 października wybierze z tej grupy 16 zawodniczek, które będą przygotowywały się do spotkań kwalifikacyjnych. Kadra od 5 listopada będzie trenowała w ośrodku Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Pierwszymi rywalkami zespołu trenera Rusina będą Białorusinki – ten mecz odbędzie się 11 listopada w Wałbrzychu (sprzedaż biletów ruszy wkrótce). Cztery dni później Polki zagrają w Ankarze z Turcją. Kolejne okienko reprezentacyjne zaplanowane jest na luty 2018 r.

Terminarz reprezentacji Polski kobiet w kwalifikacjach do EuroBasketu 2019:

11 listopada 2017 r.: Polska – Białoruś

15 listopada 2017 r.: Turcja – Polska

10 lutego 2018 r.: Estonia – Polska

14 lutego 2018 r.: Białoruś – Polska

17 listopada 2018 r.: Polska – Turcja

21 listopada 2018 r.: Polska – Estonia

Szeroki skład reprezentacji Polski kobiet:

1. Julia Adamowicz, niska skrzydłowa, Artego Bydgoszcz

2. Weronika Gajda, rozgrywająca, CCC Polkowice

3. Ewelina Gala, silna skrzydłowa, CCC Polkowice

4. Agnieszka Kaczmarczyk, silna skrzydłowa, 1KS Ślęza Wrocław

5. Aneta Kotnis, silna skrzydłowa, Basket 90 Gdynia

6. Anna Makurat, rozgrywająca, Basket 90 Gdynia

7. Paulina Misiek, niska skrzydłowa, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski

8. Małgorzata Misiuk, silna skrzydłowa, KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

9. Monika Naczk, rozgrywająca, TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski

10. Dominika Owczarzak, rozgrywająca, Wisła CanPack Kraków

11. Aleksandra Pawlak, skrzydłowa, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski

12. Karolina Poboży, silna skrzydłowa/środkowa, Artego Bydgoszcz

13. Amalia Rembiszewska, środkowa, Basket 90 Gdynia

14. Agnieszka Skobel, rzucająca/niska skrzydłowa, Energa Toruń

15. Angelika Stankiewicz, rozgrywająca/rzucająca, CCC Polkowice

16. Magdalena Szajtauer, środkowa, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski

17. Karina Szybała, rzucająca, 1KS Ślęza Wrocław

18. Katarzyna Trzeciak, rozgrywająca, PGE MKK Siedlce

19. Magdalena Ziętara, rzucająca, Wisła CanPack Kraków

20. Justyna Żurowska-Cegielska, silna skrzydłowa, Artego Bydgoszcz

(źródło: http://pzkosz.pl/aktualnosci/n/64600/ )

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie będzie cięć w sporcie

Raport prezydenta

Wałbrzych Centrum

Miasto stawia na inwestycje

Pomnik Smoleński

Co słychać w Wałbrzychu?

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Pasja nauczania