Czytających: 4506

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Kadeci Nowego Miasta zaczęli sezon od porażki, a Mniszek znów pokonany

Piątek, 14 października 2011, 11:10
Aktualizacja: 11:11
W Wałbrzychu w koszykówkę grają nie tylko koszykarze Górnika. W rozgrywkach kadetów występuje Górnik Nowe Miasto. Tymczasem wśród kobiet mamy dwie drużyny Mniszka Boguszów–Gorce.

Kadeci Górnika Nowe Miasto ulegli z Turowem Zgorzele 56-71 (8-21, 21-14, 16-17, 11-19).

Po pierwszej słabej kwarcie w wykonaniu naszych, w dwóch kolejnych trwała zażarta walka na parkiecie. Dzięki skuteczności Szymona Kurzepy oraz Mateusz Pilarczyka, po 30 minutach nasi przegrywali z faworyzowanym zespołem Turowa jedynie 45-52. Ostatnie 10 minut to jednak dominacja przyjezdnych i w efekcie ich przekonywujące zwycięstwo. Punkty dla Nowego Miasta zdobyli: Kurzepa 20, Pilarczyk 17, Baron 9, Czemarnik 7, Piskowski 3, Chomicki 0, Kuliński 0, Lindner 0.

Juniorki Mniszka Boguszów w pierwszym meczu doznały sromotnej porażki na własnym parkiecie z zespołem MKS MOS Jelenia Góra. Jeleniogórzanki były lepsze w każdym elemencie gry i już po 20 minutach było jasne, kto zwycięży w tym meczu. W tym spotkaniu należy pochwalić za skuteczną grę Katarzynę Iwańczuk, która w całym meczu zdobyła dla Mniszka 28 punktów.

Mniszek Boguszów – MKS MOS Jelenia Góra 49-101 (14-21, 10-20, 15-32, 10-28)

Mniszek: Iwańczuk 28, Dobrzyńska 6, Wiktor 6, Szczęsna 4, Tumasz 3, Kaluch 2, Dubarek 0, Kuczyńska 0, Rudnicka 0, Ryszewska 0.

Kadetki Mniszka po porażce z MKS-em MOS Jelenia Góra (46-50), udały się na mecz do Szprotawy z miejscową Szprotavią. Mniszek przegrał zdecydowanie 20-74 będąc jedynie tłem dla rywala.

Szprotavia – Mniszek Boguszów 74-20 (18-6, 25-2, 23-6, 8-6)

Mniszek: Pochmara 8, Pawlos 3, Biała 2, Hałubek 2, Sobina 2, Staranowicz 1, Kowalczyk 0, Dyc 0, Nowopolska 0, Pietrzak 0, Rogowska 0, Rudzik 0.