Czytających: 4624

Tarnów: Kadeci Górnika rozgromieni

Niedziela, 9 maja 2010, 10:29
Aktualizacja: 10:29
Nie udał się pierwszy mecz młodym koszykarzom wałbrzyskiego Górnika na turnieju w Tarnowie. Nasi kadeci ulegli miejscowej Unii aż 64–95.

Ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Kadetów odbywa się w Tarnowie. W pierwszym meczu wałbrzyszanom przyszło zagrać z faworytem, czyli ekipą miejscowej Unii.

Przez dwie kwarty nasi starali się nawiązać równorzędną walkę z Unią, ale z minuty na minutę widać było coraz większą przewagę gospodarzy. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy tracili siły i do przerwy Unia prowadziła 45-37.

Druga połowa to zdecydowana dominacja miejscowych. Z naszych uszło powietrze i koszykarze z Tarnowa z łatwością zdobywali kolejne punkty. Tymczasem wałbrzyskim koszykarzom powiększanie konta przychodziło z coraz większym trudem. W trzeciej i czwartej kwarcie Unia zdecydowanie poprawiła obronę i to było kluczem do zwycięstwa.

Warto w tym miejscu zauważyć, że w naszym zespole punkty zdobywało zaledwie 5 zawodników.

Unia Tarnów – Górnik Stam-Stal Wałbrzych 95:64 (24:20, 21:17, 27:12, 23:15)

Górnik: Rostkowski 21, Pawlikowski 20, Murzacz 16, Krystosiak 5, Ciuruś 2.