Czytających: 5198

Wałbrzych/Kraj: Kaczor z medalem

Czwartek, 10 września 2020, 9:44
Rozgrywane na Śląsku, a dokładnie w Raciborzu, Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach okazały się bardzo udane dla zapaśnika z Wałbrzycha.

Mateusz Kaczor zdobył swój pierwszy medal w tejże grupie wiekowej, która jest przedsionkiem, a zarazem zapleczem, naszej reprezentacji olimpijskiej. Popularny KACZOR reprezentował ZLKS Zagłębie Wałbrzych w kategorii wagowej 63 kg. Zwyciężył 3 pojedynki, a jeden przegrał. Przegrał z późniejszym złotym medalistą z raciborskiej Unii Kamilem Czarneckim. Kaczor jest wciąż młodym zawodnikiem w grupie juniora, gdyż były to jego pierwsze mistrzostwa, a przed nim kolejne dwa lata na juniorowskich matach.

Mateusz jest niezwykle pracowitym zawodnikiem o silnym charakterze, przejawiał te cechy już od najmłodszych lat. Odkąd zaczął trenować zapasy z każdych Mistrzostw Polski Mateusz wracał z medalem, co nie jest łatwym zadaniem.

Podczas zawodów rozegranych zostało 149 walk. Udział brało 97 zawodników z 33 klubów. ZLKS z jednym zawodnikiem oraz medalem uplasowało się na 17. miejscu w klasyfikacji drużynowej.