MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

K jak Kronos Quartet

Wiadomości: REGION, Świdnica
Sobota, 12 września 2009, 9:02
Aktualizacja: 10:35
Autor: MaTa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Były gromkie brawa, piękna gra świateł i wspaniała uczta muzyczna różnych kultur. W ramach 44. edycji Wratislavia Cantans w Świdnicy 11 września wystąpił Kronos Quartet – legendarny kwartet smyczkowy założony w San Francisco.

Kwartet w składzie David Harrington (skrzypce), John Serba (skrzypce), Hank Dutt (altówka) i Jeffrey Zeigler (wiolonczela) zaprezentował program tworzący „świat w pigułce”. W repertuarze świdnickiego koncertu znalazła się przede wszystkim muzyka współczesna kompozytorów z całego świata. W programie można było usłyszeć utwory kompozytorów z Azerbejdżanu, Palestyny, Indii, Gruzji, a nawet USA i Meksyku.

– To była wspaniała uczta muzyczna. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym niepowtarzalnym przedsięwzięciu muzycznym – powiedziała zaraz po koncercie Wioletta Topolska, która na świdnicki koncert przyjechała z Legnicy.

Grupa wykonała tysiące koncertów na całym świecie, wydając ponad 40 nagrań, współpracując z największymi kompozytorami i wykonawcami. Muzycy tworzą także setki dzieł i aranżacji na kwartet smyczkowy oraz liczne ścieżki dźwiękowe do filmów m. in. „Requiem dla snu”.

W Świdnicy Kronos Quartet pokazał, że repertuar grupy nie jest ograniczony ani amerykańsko-europejskim kręgiem kulturowym ani zakresem tradycyjnej muzyki koncertowej. Kronos zaoferował bardzo oryginalny program. A całości dopełnił niepowtarzalny klimat świdnickiego Kościoła Pokoju.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczeństwo w wakacje

Popierają Dudę

Czysto na Chełmcu

Nowość SILENTlive

Pozytywny projekt WOK–u

Wrócił stand–up

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Przyjedzie Duda