MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Już dziś premiera „Ferdynanda Wspaniałego”

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 września 2011, 7:46
Aktualizacja: 20:14
Autor: PAW
Fot. PAW
Dzisiaj w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu o godzinie 17.00 odbędzie się premierowy spektakl „Ferdynand Wspaniały” w reżyserii Lucyny Sypniewskiej.

„Ferdynand Wspaniały” – Ludwik Jerzy Kern, adaptacja i reżyseria - Lucyna Sypniewska, scenografia - Jan Polívka, muzyka - Krzysztof Maciejowski, korepetycje wokalne - Małgorzata Jaworska-Kaczmarek, występują: Anna Golonka, Sylwia Nowak, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jakub Grzybek, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik.

„Ferdynand Wspaniały” Ludwika Jerzego Kerna jest jedną z najbardziej znanych i lubianych książek dla dzieci. To opowieść o psie, który pewnego dnia śni, że jest człowiekiem. Odbywa bajkową, pełną fantazji i humoru podróż przez ludzki świat. Odwiedza słynnego krawca, zjada doskonały posiłek w eleganckiej restauracji, podróżuje windą aż do chmur, bierze udział w wystawie psów, a nawet rozprawia się z szajką złodziei, która grasuje w mieście. Ferdynand Wspaniały to wzór uczciwego i prawego postępowania, swoimi manierami wyróżnia się z tłumu. Sympatyczny, pełen wdzięku bohater łatwo podbije serce każdego dziecka.

Żywe tempo, barwne kostiumy, wpadające w ucho piosenki, zabawne zdarzenia czynią spektakl niezwykle wesołym i dynamicznym widowiskiem. Scenografia autorstwa Jana Polívki jest pomysłowa, wielofunkcyjna, daje możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni. Pełna bajkowych, zabawnych rekwizytów i lalek, łatwo przenosi widza w świat dziecięcych marzeń. Budzi refleksję, że warto mieć marzenia i wierzyć w ich spełnienie.

Czytaj również

Premiera w Lalkach

Drugie spotkanie z BMK

Wrócił stand–up

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Walbrzyszanin 24-09-2011 13:12
To tak jak z Naszymi Parlamentarzystami oni tez snią odbywaja bajkowe pełne fantazji podroze przez ludzki swiat. Odwiedzaja słynnych ludzi , zjadaja doskonale posilki w eleganckich restauracjach, podrozuja winda az do chmur, a w Wabrzychu ludzie nie wiedza jak polaczyc koniec z koncem JAK ZYC PANIE I PANOWIE PARLAMENTARZYSCI - JAK ZYC ?
~xxxx 29-09-2011 19:49
Nawet tutaj politykujesz,przestań się wygłupiać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popierają Dudę

Czysto na Chełmcu

Wystawa fotograficzna

Kino pod chmurką

Nowość SILENTlive