Czytających: 5266

Strzegom: Juventur z jednym punktem

Wtorek, 8 września 2009, 12:41
Aktualizacja: 13:14
W IV kolejce piłkarskiej ligi okręgowej Juventur Wałbrzych zremisował na wyjeździe z AKS–em Strzegom 4:4. Piłkarze z Podzamcza już po 20 minutach meczu prowadzili 2:0, ale korzystnego rezultatu nie potrafili dowieźć do ostatniego gwizdka sędziego.

Pierwszą bramkę w 15 minucie meczu zdobył Edward Chałupka. Nie minęło 5 minut, a na listę strzelców wpisał się Adrian Rzepecki. Kiedy wydawało się, że Juventur będzie kontrolował przebieg gry, do roboty wzięli się zawodnicy AKS-u. Najpierw bramkę zdobył Miłosz Sadowski, a w 32 minucie wyrównującego gola strzelił Hubert Grudziński.

W drugiej połowie pierwszy cios zadali gospodarze. Marcin Buryło wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Juventuru. Na kolejną bramkę, tym razem dla gości, trzeba było poczekać do 75 minuty. Wtedy to Kamil Szkudlarek piekielnie mocno uderzył w światło bramki przeciwników i Mariusz Bielicz musiał wyciągnąć piłkę z siatki po raz trzeci. Kilka minut później na drugie w tym meczu prowadzenie wyszła ekipa gospodarzy. Marcin Buryło dokładnie dośrodkował do Mariusza Sadowskiego, a ten z dużymi problemami trafił do bramki bronionej przez Jasińskiego. Remis w ostatnich minutach meczu uratował dla Juventuru Sebastian Szkudlarek.

AKS Strzegom - Juventur Wałbrzych 4:4 (2:2)
AKS: Bielicz, Bartosz, Sebastian, Świdurski, Sadowski, Markiewicz, Grudziński, Lenio, Buryło, Kozioł, Wiśniewski oraz Korzeniowski i Kędzior
Juventur: Jasiński, Zapała, Błażej Gromniak, Sebastian Szkudlarek, Bachmatiuk, Chałupka, Cupiał, Kamil Szkudlarek, Rzepecki, Mrozowski, Marcinkowski oraz Stawiński, Błaszyk i Dydrych