MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Jutro kolejna premiera w Lalkach

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 24 maja 2019, 7:15
Autor: red
Fot. organizatorzy
25 maja o godz. 17.00 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się premiera spektaklu "13 bajek z królestwa Lailonii" w adaptacji i reżyserii Marty Streker na podstawie książki "13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych" Leszka Kołakowskiego.

"13 bajek z królestwa Lailonii" to sceniczna adaptacja klasyki autorstwa jednego z największych polskich filozofów – Leszka Kołakowskiego. Zbiór powiastek filozoficznych, w których rozważa się różne problemy i postawy etyczne, to tak naprawdę historie o absurdach naszego życia codziennego, skomplikowanych relacjach z otoczeniem, roli Boga i sprawowaniu władzy.

W tytułowej Lailonii życie rządzi się własną logiką, niczym na planecie Małego Księcia: wyrośnięty na plecach garb może przejąć władzę nad człowiekiem; by zachować piękno twarzy, zamyka się ją w kuferku; naleśniki są ludzkich rozmiarów; a ze wstydu można nawet zniknąć.
Wałbrzyski spektakl przypomina surrealistyczną fabrykę mechanizmów myślenia, pełną abstrakcyjnych bohaterów. Łączy filozofię z nieograniczoną wyobraźnią ludzką. Z ironią i poczuciem humoru naświetla sprawy ważne, jak poszukiwanie sensu, ludzkie zachowania i przyzwyczajenia, którymi często utrudniamy sobie życie. A wszystko to zamknięte jest w formie, gdzie jedna wyrasta z drugiej, gdzie niczym w fabryce trwa nieustanny ruch i schematyczne, powtarzalne zachowania.

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wałbrzych.

Najbliższe pokazy popremierowe spektaklu – 26 maja i 9 czerwca o godz. 12.30. Zapraszamy widzów od 7. roku życia oraz dorosłych.

13 BAJEK Z KRÓLESTWA LAILONII
na podstawie 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych Leszka Kołakowskiego

adaptacja i reżyseria: Marta Streker
teksty piosenek: Piotr Froń
scenografia i kostiumy: Katarzyna Leks
muzyka: Sebastian Ładyżyński
ruch sceniczny: Katarzyna Pawłowska
obsada:
Anna Jezierska, Urszula Raczkowska, Kamil Król, Paweł Kuźma, Filip Niżyński, Paweł Pawlik.

BILETY NA SPEKTAKL:
25 zł (na premierę), 19 zł (dorośli), 16 zł (dzieci).

KASA BILETOWA TEATRU tel. 74 666 73 41 – czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.
KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Wrócił stand–up

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Wystawa fotograficzna

Odtworzą krzyż

Miłośnik gier

Pozytywny projekt WOK–u

Pieniądze na stadion