Zalogowanych: 5

Wałbrzych / Wrocław: Juniorzy koszykarskiego Górnika w dołku

Sobota, 21 listopada 2009, 10:30
Aktualizacja: 10:40
Drugiej i trzeciej porażki z rzędu doznali ostatnio młodzi koszykarze Górnika Wałbrzych. Podopieczni Pawła Domaradzkiego najpierw we własnej hali ulegli Śląskowi Wrocław 54:94, a kilka dni później zostali rozgromieni przez wrocławski WKK 54:112.

W pierwszym meczu wrocławianie od samego początku mieli inicjatywę i po 10 minutach na tablicy widniał wynik 24:8 dla gości. W drugiej odsłonie biało-niebiescy próbowali nawiązać walkę, ale stać ich było jedynie na zmniejszenie straty o 3 punkty. Z każdą kolejną minutą gracze ze stolicy Dolnego Śląska grali co raz lepiej i ostatecznie wygrali 40 punktami 94:54.

Wydawało się, że dla biało-niebieskich będzie to najwyższa porażka w tym sezonie, a jednak w kolejnym meczu Drywa i spółka przegrali jeszcze wyżej. Po 10 minutach kolejna wrocławska ekipa prowadziła 28:5 i pewne było, że tego prowadzenia nie odda do końcowej syreny. Ostatecznie WKK wygrało, aż 112:54.

Po trzech z rzędu porażkach juniorzy Górnika mają na swoim koncie 9 punktów i zajmują siódme miejsce w tabeli.

Górnik Wałbrzych - Śląsk I Wrocław 54:94 (8:24, 20:17, 10:20, 16:23)
Górnik: Drywa 16, Murzacz 8, Pawlikowski 8, Maryniak 4, Gadzina 4
WKK Wrocław - Górnik Wałbrzych 112:54 (28:5, 23:18, 40:24, 21:7)
Górnik: Drywa 14, Maryniak 14, Pisarski 7, Dudka 6, Kołkowski 4, Sulikowski 4, Lewandowski 3, Gadzina 2