Wałbrzych: Juniorzy i kadeci Victorii PWSZ na fali wznoszącej

Sobota, 19 listopada 2011, 15:04
Aktualizacja: 15:05
Coraz lepiej radzą sobie w rozgrywkach ligowych młodzi siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych.

Juniorzy Victorii najpierw w dramatycznych okolicznościach pokonali na wyjeździe Pogoń Góra 3-2, a następnie wygrali na własnym parkiecie z Młodzikiem Bystrzyca Oławska 3-1.

Mecz w Górze Victoria zaczęła źle. Nasi przegrali dwa pierwsze sety. W trzeciej partii Victoria zdeklasowała rywala i wygrała tę partię do 15. W emocjonującym czwartym secie więcej zimnej krwi zachowali wałbrzyszanie i zwyciężyli do 27. W decydującym piątym secie trwała zażarta walka i znów w końcówce lepsi okazali się nasi młodzi siatkarze, którzy wygrali do 14.

W kolejnym meczu Victoria pokonała Młodzika Bystrzyca Oławska. Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane. Pierwszego wygrali nasi do 23, by w drugim uznać wyższość gości (też do 23). Dwie kolejne partie to już popis gry Victorii i pewnie wygrane sety.

Pogoń Góra – Victoria PWSZ Wałbrzych 2-3 (25-21, 25-22, 15-25, 27-29, 14-16)

Victoria PWSZ Wałbrzych – Młodzik Bystrzyca Oławska 3-1 (25-23, 23-25, 25-19, 25-13)

Tabela juniorów:

1. Spartakus Jawor 13 19:13
2. Victoria PWSZ Wałbrzych 12 18:11
3. Pogoń Góra 10 13:15
4. KS Milicz 10 11:16
5. Młodzik Bystrzyca Oławska 9 11:17

Kadeci Victorii pewnie wygrali w Pieńsku z miejscowym UKS-em. W pierwszym i drugim secie gracze gospodarzy stawiali czoła naszej ekipie, ale w decydujących momentach Victoria nie zawiodła. Trzeci set był już tylko formalnością.

UKS Przy Gimnazjum Pieńsk – Victoria PWSZ Wałbrzych 0-3 (22-25, 23-25, 17-25)