Czytających: 5306

Wrocław: Juniorzy Górnika znaleźli pogromców

Czwartek, 21 października 2010, 13:11
Aktualizacja: 13:18
Świetnie dotychczas spisujący się koszykarscy juniorzy wałbrzyskiego Górnika tym razem musieli uznać wyższość rywali. Górnik uległ we Wrocławiu Śląskowi 64–70.

Młodzi wałbrzyscy koszykarze jechali do Wrocławia z zamiarem odniesienia zwycięstwa. Dotychczas podopieczni Marty Szymańskiej byli w lidze niepokonani i mieli na koncie trzy wygrane mecze.

Pierwsza kwarta miała bardzo wyrównany przebieg. Obie ekipy chciały narzucić rywalowi własny styl gry, ale w obu drużynach dobrze funkcjonowała defensywa. W drugich 10 minutach Śląsk zaczął grać skuteczniej i to miało przełożenie na wynik. Do przerwy wrocławianie prowadzili jednak zaledwie 34-32.

Decydująca okazała się trzecia kwarta. Proste błędu naszych zawodników doprowadziły do tego, że to gospodarze odskoczyli na dość bezpieczną odległość punktową i mogli spokojnie kontrolować przebieg meczu. Przed ostatnimi 10 minutami gry Górnik przegrywał we Wrocławiu 41-55. Wielu kibiców uważało, że ten mecz jest już rozstrzygnięty. Nic bardziej mylnego. Ekipa z Wałbrzycha w ostatniej kwarcie wzięła się ostro do roboty i z minuty na minutę przewaga gospodarzy zaczęła topnieć. Wałbrzyszanie mieli szansę doścignąć rywali, ale zabrakło opanowania w decydujących momentach meczu i ostatecznie sześcioma punktami (70-64) wygrał Śląsk.

Śląsk Wrocław – Górnik Wałbrzych 70-64 (14-16, 20-16, 21-9, 15-23)

Górnik: Wieczorek 24, Pawlikowski 9, Łozowicki 7, Murzacz 7, Maryniak 6, Lewandowski 5, Dereczenik 2, Grabka 2, Pabisiak 2