Czytających: 5239

Wałbrzych: Juniorzy Górnika lepsi od Wschowy

Wtorek, 18 stycznia 2011, 13:59
Aktualizacja: 14:00
Po wysokiej porażce z WKK Wrocław nasi juniorzy wrócili na swoje tory i pewnie pokonali WSTK Wschowa/Sława 107–77.

Nasi młodzi koszykarze już chyba przestali rozpamiętywać wysoką porażkę z WKK Wrocław i w kolejnym meczu nie dali żadnych szans ekipie WSTK Wschowa/Sława.

Pierwsza kwarta była w miarę wyrównana, co dla wielu kibiców było sporym zaskoczeniem. W drugich 10 minutach wałbrzyszanie zagrali nieco lepiej w defensywie i w efekcie po pierwszej połowie Górnik prowadził 45-32. O losach meczu zadecydowała trzecia kwarta, w której wałbrzyszanie wreszcie zagrali tak, jak można od nich oczekiwać. Nie dali żadnych szans rywalowi na nawiązanie równorzędnej walki. Ostatnie 10 minut to radosna gra obu zespołów, które nie przywiązywały wielkiej roli do gry w obronie i stąd wysoki wynik meczu.

Górnik Wałbrzych - WSTK Wschowa/Sława 107-77 (23-18, 22-14, 28-14, 34-31)

Górnik: Wieczorek 23, Pabisiak 20, Lewandowski 14, Maryniak 13, Murzacz 13, Pawlikowski 8, Borkowski 4, Łozowicki 4, Dereczenik 4, Hupało 2, Rostkowski 2.