Czytających: 4167

Gorzów Wielkopolski: Juniorki młodsze Szczytu Boguszów awansowały do półfinału

Niedziela, 22 kwietnia 2012, 9:02
Aktualizacja: 9:02
W Gorzowie Wielkopolskim został rozegrany eliminacyjny turniej w piłce nożnej juniorek młodszych, a jego stawką był awans do półfinału Mistrzostw Polski.

Przeciwniczkami Szczytu Boguszów- Gorce były zespoły TKKF Stilon Gorzów oraz LUKS Ziemia Lubińska.

W pierwszym meczu gospodynie zdemolowały wręcz drużynę z Lubinia 12:0. W drugim meczu drużyna z Boguszowa-Gorc także bez problemów uporała się z lubiniankami wygrywając 5:1, choć trzeba przyznać, że nasze zawodniczki za bardzo zlekceważyły rywalki i nie rozegrały dobrego meczu.

Mecz o pierwsze miejsce był świetnym i pełnym emocji widowiskiem. Gorzowianki są ubiegłorocznymi wice mistrzyniami w tej kategorii wiekowej, ale na boisku toczyła się bardzo wyrównana walka. Tuż przed końcem pierwszej połowy nasze zawodniczki popełniły jedyny błąd w tej części meczu i gospodynie wyszły na prowadzenie. Druga połowa zaczęła się od fantastycznej sytuacji Nikoli Pełechaty, która w sytuacji sam na sam z bramkarką, trafiła w słupek. Za chwilę znów zabrakło nam szczęścia pod bramką przeciwniczek, ale te sytuacje się zemściły i straciliśmy drugą bramkę. Boguszowianki rzuciły się do ataku i pomimo dobrej gry i dogodnych okazji nie potrafiły pokonać bramkarki rywalek. Za to gorzowianki tuż przed końcem meczu skutecznie wykończyły swoją kontrę i ustaliły wynik na 3:0.

Mimo porażki, nasze dziewczęta zebrały wiele braw i gratulacji za swoją dobrą grę. Okazję do rewanżu będą miały już niedługo, gdyż do półfinału awansowały gospodynie z Gorzowa i zawodniczki Szczytu, a ich rywalkami będą dwa zespoły z półfinału łódzko-świetokrzyskiego. Zwyciężczynie tej grupy zagrają pod koniec czerwca w turnieju finałowym o Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych.

Skład Szczytu: Pawlos - Poręba, Michalska, Pryk, Polkowska - Drewniok, Wandolska, Żurawska, Wójcik - Zawisza, Pełechata oraz Ślebioda, Mazurek, Kowalewska, Starosz, Maliszewska.