MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jubileuszowe XXI Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim

Wiadomości: REGION
Piątek, 11 września 2015, 15:15
Aktualizacja: 15:16
Autor: red
Fot. red
W sobotę 12 września Grupa Regionalna GOPR Wałbrzysko–Kłodzka po raz XXI organizuje Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim w rejonie Gór Stołowych – Karłowa.

W wydarzeniu otwartym dla publiczności wezmą udział ratownicy z wszystkich siedmiu grup regionalnych GOPR a także niemieccy ratownicy górscy z Bergwachtu, reprezentacje jednostek Państwowej Straży Pożarnej, BOR oraz ratownicy górniczy z KGHM Polska Miedź S.A. i CSRG z Bytomia. Spodziewany jest start łącznie około 60 zawodników.

Zawody polegają one na pokonaniu przez trzyosobowy zespół ratowników trasy biegu terenowego o długości ok. 9 km, na której umieszczono elementy techniczne alpinistyczne i taternickie stosowane w ratownictwie górskim. Konkurencje techniczne umieszczone są na Szczelińcu Wielkim. Drużyny są klasyfikowane są w następujących kategoriach:
- klasyfikacja drużyn reprezentacji służb ratownictwa górskiego
- klasyfikacja drużyn służb spoza ratownictwa górskiego
- klasyfikacja drużyn z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR

Bazą tegorocznych zawodów jest Ośrodek Wypoczynkowy Szczeliniec w Karłowie. Tutaj znajdować się będzie miejsce startu zawodników, zaplanowanego w sobotę o godz. 9:30, oraz meta, noclegi, wyżywienie wszystkich zawodników, przedstawicieli sponsorów GOPR i zaproszonych gości.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pół tysiąca nowych miejsc pracy

Ronda z nazwami

Skargi mieszkańców

Szełemej samorządowcem roku

Policyjne podsumowanie

Wałbrzyszanie z sercem

Co dalej ze stadionem na Nowym Mieście?

Upiór z Rybnicy