MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jubileuszowa gala z okazji 70–lecia Teatru Lalki i Aktora

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 14 września 2015, 12:31
Aktualizacja: Piątek, 18 września 2015, 12:16
Autor: opr.red.
Fot. Katarzyna Szwarc
W ubiegłą niedzielę inauguracja II Festiwalu małych Prapremier połączona była z obchodami 70–lecia wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora.

W gali udział wziął m.in. wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej i jego zastępca Zbigniew Nowaczyk oraz lokalni parlamentarzyści – Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Wiesław Kilian.

Podczas wieczoru nastąpiło uroczyste wręczenie medali dla pracowników Teatru za wieloletnią pracę na rzecz kultury, a sam Teatr Lalki i Aktora otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, który został wręczony przez Tomasza Siemoniaka. Wicepremier wspomniał, że wałbrzyski Teatr był pierwszym, który odwiedził jeszcze jako przedszkolak.

Na ręce Zbigniewa Prażmowskiego – dyrektora Teatru – składano niezliczone prezenty, statuetki i dyplomy, dziękując za ogromny wkład nie tylko w wałbrzyską kulturę, ale również za godne reprezentowanie miasta na teatralnej scenie Polski.

Na fotorelację z inauguracji II Festiwalu małych Prapremier zapraszamy jutro na portal Walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzyszanie z sercem

Ronda z nazwami

Stanowisko w sprawie referendum

Szełemej samorządowcem roku

Kształcą kucharzy

Co dalej ze stadionem na Nowym Mieście?

Mieszkańcy kontra kopalnia

Postawią krzyż?