MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Jubileusz biblioteki

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Wtorek, 29 października 2019, 12:28
Aktualizacja: Środa, 30 października 2019, 8:03
Autor: red
Fot. organizatorzy
Piątkowe popołudnie (25 października) w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze przepełnione było muzyką – zarówno nowoczesną jak i ludową – śpiewem, podziękowaniami, ciepłymi słowami, wspomnieniami i serdecznymi życzeniami, a to za sprawą ważnego kulturalnego wydarzenia – Jubileuszu 70– lecia powstania czarnoborskiej Biblioteki oraz 5–lecia nowej siedziby.

Jubileuszowa uroczystość zgromadziła w Bibliotece + Centrum Kultury władze gminy, parlamentarzystów, przedstawicieli ościennych samorządów, kierowników gminnych jednostek oraz dyrektorów bibliotek współpracujących z czarnoborską instytucją, reprezentantów organizacji pozarządowych, zespoły ludowe, obecnych oraz byłych pracowników, a także, a może przede wszystkim osoby zaangażowane w powstanie obecnej siedziby.

Już po przekroczeniu progu wszyscy goście witani byli pięknym śpiewem Kapeli Góralskiej Janicki, a początek całej uroczystości uświetnił niezapomniany występ Jadwigi Tomczyńskiej-Ambroziak i Maksymiliana Ambroziaka. Swoje sceniczne "5 minut" miały również zespoły działające przy B+CK - Grzędowianki, Radość oraz młodzi aktorzy z teatrzyku I Morele Bęc.

Po części artystycznej od gospodarza uroczystości – Adama Góreckiego Wójta Gminy Czarny Bór oraz Katarzyny Bernaś p.o. Dyrektora B+CK popłynęło wiele słów wdzięczności i podziękowań dla stowarzyszeń i instytucji, które miały czynny wpływ na powstanie tak wspaniałego obiektu - dzięki którym, i dla których placówka wciąż się rozwija. 70-lecie czarnoborskiej książnicy było też doskonałą okazją do wspomnień o tych, którzy przyczynili się do tworzenia pierwszych księgozbiorów w gminie, a których już niestety z nami nie ma…

Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu nie mogło też zabraknąć okazałego tortu, pięknych życzeń, kwiatów i niepowtarzalnych prezentów. Serdecznościom nie było końca, bo przez te wszystkie lata biblioteka stała się nie tylko miejscem, w którym można czytać lub wypożyczać książki, lecz miejscem spotkań ludzi, którzy pragną się integrować, rozwijać swoje pasje oraz udzielać społecznie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Ograniczone dożynki

Zmarł symbol Wałbrzycha

Bieżnia jak się patrzy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Góral 30-10-2019 14:31
pani Kasia nie jest dyrektorem tylko p.o.? Dlaczego? Startowała przecież w konkursie i co była nie dobra na pełną funkcję? Oj nieładnie coś tu śmierdzi!
~Maria Magdalena 30-10-2019 15:59
To była piękna uroczystość, przykre tylko słowa byłej wicewójt że przed nią Czarny Bór to był kulturalny ugór. Pani Renato nie przystoi, nie na miejscu i niekulturalnie . Okazała pani brak szacunku dla ludzi i miejsca, chociaż można się było tego po pani spodziewać, przypomniała się pani od najgorszej strony. Za to organizatorzy, brawo klasa sama w sobie.
~Czytelnik 5-11-2019 12:28
Kulturalny ugór? No , coś takiego! I kto to mówi? Osoba , która piastując stanowisko wicewójta gminy przychodziła do pracy w krótkich spodenkach prezentując wszystkie swoje niedoskonałości? Skoro biblioteka obchodziła swoje siedemdziesięciolecie , to znaczy , że przed panią Renią też coś tu się działo . Nie zapomnę pani Olechnowiczowej , która w bardzo trudnych warunkach lokalowych przez dziesięciolecia trwała na posterunku , krzewiła czytelnictwo , była przykładem taktu i prawdziwej Kultury.Biblioteka miała filie w każdej wsi i bardzo wielu czytelników .Dzięki pracy wielu pań z tych małych lokalnych bibliotek mamy obecnych wójtów , nauczycieli ,urzędników , inżynierów .I za to paniom bibliotekarkom dziękujemy , my czytelnicy . .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozszerzają działalność

Spacery wstrzymane

Ma być bezpieczniej

Radny straci mandat?

Postępy widoczne