MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jezioro łabędzie w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: Szczawno - Zdrój
Środa, 19 października 2011, 16:40
Aktualizacja: 17:10
Autor: Sven
Do tej pory w Szczawnie–Zdroju łabędzie mogliśmy oglądać jedynie pływające po stawie w Parku Szwedzkim. Niedługo będziemy mogli obejrzeć „Jezioro łabędzie” w Teatrze Zdrojowym.

I to w najlepszym wykonaniu! Do Szczawna-Zdroju przyjedzie Rosyjski Balet Narodowy. Rosyjska szkoła baletowa należy do najwybitniejszych, a Piotr Czajkowski napisał muzykę zaledwie do trzech baletów, wszystkie znane na całym świecie i znakomite.

Libretto napisali Władimir Biegiczew i Wasilij Gelcer. To opowieść o miłości, księciu, zaklętej księżniczce i o odwiecznej walce dobra ze złem.

Twórcą tego spektaklu jest choreograf i zarazem szef zespołu Siergiej Radchenko, który przez 25 lat był partnerem światowej sławy primabaleriny, Maji Plisieckiej. Partnerował jej między innymi w słynnej Carmen. Jest pasjonatem muzyki i tańca hiszpańskiego. Pracował także jako choreograf przy wielu produkcjach filmowych.

Spektakl, na który zapraszamy odbędzie się w środę, 16 listopada. Początek o godzinie 19:00. Cena biletu to jedyne 80 złotych do nabycia w biurze Teatru oraz restauracji „Bohema”.

Czytaj również

Kamieniecka oddana

Przyjdź na koncert

Nobel dla Tokarczuk!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Meloman 19-10-2011 18:45
Czy Zalewska i Swieczkowski wystapia w rolach glownych? Wg Prezesa sa najlepszymi z najlepszych..........
~ 19-10-2011 21:53
Wystąpi ten libertyn Palikot ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niepewny los basenu

Wyraźnie na PiS

Neo–Nówka już w niedzielę

Islandia w Wałbrzychu

Nietuzinkowa postać