MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Jeszcze masz czas złożyć wniosek o stypendium „zDolny Śląsk”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 7 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:44
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. użyczone
Nabór wniosków w Konkursie Stypendialnym „zDolny Śląsk” przedłużony zostaje do 10 września 2015. O 50 rocznych stypendiów w wysokości od 2500 – 3500 złotych mogą walczyć uzdolnieni Dolnoślązacy, z sukcesami naukowymi, artystycznymi, sportowymi lub… społecznymi.

Fundacja Edukacji Międzynarodowej – organizator konkursu stypendialnego – zdecydowała się na przedłużenie terminu naboru wniosków, aby dać szansę wielu uczniom, którzy późno dowiedzieli się o konkursie lub dopiero niedawno wrócili z wakacji. Wnioski w kategoriach naukowej, sportowej, artystycznej oraz działalności społecznej należy nadsyłać na wrocławski adres Fundacji: ul. Zielińskiego 38, 53-534 Wrocław. Szczegółowe zasady konkursu stypendialnego opisane są na stronie internetowej Fundacji Edukacji Międzynarodowej www.zdolnyslask.fem.org.pl w części "aktualny konkurs”. Tam można też pobrać wzór wniosku. Ogłoszenie wyników nastąpi na pod koniec września. W październiku zwycięzcy wezmą udział w uroczystej, jubileuszowej, Gali Stypendialnej.

Konkurs Stypendialny „zDolny Śląsk” organizowany jest od 2002 roku - w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień - przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, a finansowany m.in. dzięki wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i z pieniędzy Fundacji zebranych z odpisów 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W dotychczasowych edycjach konkursu pomoc otrzymało już ponad 1000 dolnośląskich uczniów. Na stypendia wydatkowano ponad 1 200 000 złotych. Stypendia pomogły laureatom w kontynuacji nauki, osiąganiu kolejnych sukcesów, stanowiły bodziec do dalszego rozwoju i podbudowały wiarę we własne możliwości.

Od 2007 roku organizację konkursu wspierają tzw. „Poławiacze Pereł”, skupione wokół Fundacji Edukacji Międzynarodowej organizacje społeczne z kilku powiatów Dolnego Śląska. U nich można uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosków. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej Fundacji.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podziękowali za pomoc

Miasto broni strażników

Na odnowę wsi

Centrum z prawdziwego zdarzenia

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Nasi ambasadorzy

Przyjedzie Duda

Duda w Wałbrzychu