Zalogowanych: 5

Kraj: Jest złoty medal dla sztangisty

Wtorek, 7 maja 2019, 13:53
Aktualizacja: Środa, 8 maja 2019, 14:55
Wałbrzyscy policjanci ostatnie dni kwietnia oraz długi majowy weekend spędzili na sportowo. Funkcjonariusze z naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego wystartowali w zawodach biegowych w Bardzie, Krakowie oraz Mieroszowie. Jeden z policjantów pojechał również do Ząbkowic Śląskich, by przywieźć stamtąd złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc.

Majowy weekend rozpoczął się dla sierż. szt. Łukasza Wółkiewicza bardzo dobrze. 1 maja zdobył on złoty medal podczas „XVI Otwartych Mistrzostw Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc”. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wygrał zaliczając wynik 172,5 kg.

W „18 PZU Cracovia Maratonie” wystartowała natomiast sierż. Daria Janczak. Jej czas biegu to 5:42:37, co pozwoliło wałbrzyskiej policjantce uplasować się w kategorii K18 na miejscu 142., wśród kobiet na 879. pozycji, a w klasyfikacji generalnej na 5143. miejscu.

Kilka dni wcześniej – 27 kwietnia - swój start w zawodach odnotował asp. szt. Robert Adamski. W Bardzie z czasem 1:16:29 wygrał bieg na 12 km w kategorii M45. W kategorii OPEN był 19. Wałbrzyski funkcjonariusz wziął udział także w mieroszowskim „Biegu Jeża” na 6 km, który rozegrany został 1 maja. Z czasem 31:59 Robert Adamski zajął 56 pozycję w kategorii OPEN oraz 15 w kategorii M40.