MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jest plan naprawczy – Aqua–Zdrój może powstać w terminie

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 21 października 2011, 13:13
Aktualizacja: Sobota, 22 października 2011, 8:09
Autor: PAW
Fot. PAW
Roman Szełemej powiadomił wałbrzyskie media, że gmina Wałbrzych doszła do porozumienia z liderem konsorcjum budującym Aqua–Zdrój przy ulicy Ratuszowej. Istnieje szansa, że kompleks zostanie oddany do użytku wiosną przyszłego roku.

O tym, że tempo prac przy budowie Aqua-Zdroju znacznie spadło wiedzą wszyscy. Spowodowane było to głównie problemami finansowymi głównego wykonawcy kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który powstaje przy ulicy Ratuszowej. Czarny scenariusz zakładający, że inwestycja nie zostanie ukończona w planowanym terminie i czas jej oddania do użytku przesunie się co najmniej o kilka miesięcy, prawdopodobnie się jednak nie sprawdzi.
- Prawda jest taka, że niektórzy z wykonawców przecenili swoje możliwości – mówi Roman Szełemej. - Otrzymaliśmy program naprawczy od firmy Budopol z Bydgoszczy, która to firma jest liderem konsorcjum odpowiadającym za budowę Aqua-Zdroju i uważam, że ten plan naprawczy jest realny do wykonania.

Jak mówi prezydent Szełemej, plan naprawczy pozwala wierzyć, że inwestycja zostanie ukończona wiosną 2012 roku. W chwili obecnej na budowie codziennie pracuje około 200 osób, które starają się nadgonić stracony czas. Inwestor mówi wprost, i tak też zakłada plan naprawczy, że do 15 grudnia obiekt powinien zostać zamknięty, a w zimie wykonywane mają być roboty wewnątrz kompleksu.
- Problemy przy powstawaniu takich obiektów często się pojawiają - mówi Krzysztof Bebyn, prezes zarządu firmy Budopol, lidera konsorcjum odpowiadającego za budowę Aqua-Zdroju. - W tej chwili poszukujemy jeszcze osób chętnych do pracy, bowiem zależy nam, by zrealizować inwestycję w terminie.

Krzysztof Bebyn podkreśla, że w Wałbrzychu istnieje spory problem ze znalezieniem fachowców, którzy poszukują pracy w budownictwie. Potwierdza to również prezydent Roman Szełemej, który za przykład podaje prace prowadzone w Starej Kopalni, gdzie również istnieją problemy z brakiem rąk do pracy, mimo że bezrobocie w Wałbrzychu wynosi oficjalnie nieco ponad 13 procent. Prezes zarządu firmy Budopol zapewnia również, że jego firma nie zalega podwykonawcom za wykonane prace, choć nie zaprzecza, że dotarły do niego informacje, że część podwykonawców wynajmowała kolejnych podwykonawców, by później się z nimi nie rozliczyć.

Czytaj również

Wałbrzych z Kurdami

Tydzień przedsiębiorcy

Zawsze bezpieczni

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 21-10-2011 13:37
Dajcie normalnie zarobic to znajda sie ręce do pracy.
~bpz 21-10-2011 17:41
Program naprawczy Budopolu polega na tym, że Wałbrzych zacznie mu płacić?
~lucha1 21-10-2011 19:26
Panie Szełemej, tak dalej.dziękujemy.
~piotr pierwszy 21-10-2011 19:58
A ja wam opowiem kto do tego doprowadzil bo inaczej byla by miazga z tym projektem
~ 21-10-2011 19:59
a co z 20 000 zł ? Zapłaciłeś Szelemejku?
~piotr pierwszy 21-10-2011 20:01
-Opowiem ale za jakis czas i bedzie to ciekawa historia - piszacy na zlecenie- prosze zapamietajcie ten dzien ; bo o nim wam opowiem za kilka np.tygodni
~piotr pierwszy 21-10-2011 20:02
A ja wam opowiem kto do tego doprowadzil bo inaczej byla by miazga z tym projektem
~walbrzych 21-10-2011 20:12
piotr pierwszy to opowiedz a nie bajki siejesz za pare tygodni to i ja opowiem i kazdy inny walbrzyszanin wec spadaj jak masz tu robic za a'la wrozke
~xxx 21-10-2011 22:53
no kto do tego doprowadził, guzikwiesz. Miazgi by nie było a projekt i tak jest opóźniony o par miesięcy bhahahaha Szełemejekpod publiczke leci, wg projektu to juz od wrzesnia powinni ogrzewac pomieszczenia. Budopol na swoje wyjdzie bo Stanek to leszcz heheh i juz wymieka. Zreszta i tak robi co mu ksęciunio (czytaj Prezydent) nakarez :P Zeroautonimi, facet pioneknormalnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzień Sportu

Koalicja zmobilizowana

Klub Senior + czeka

Senioralia w Szczawnie

Te projekty wygrały