MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Jeden uszkodził szybę w autobusie, drugi parasol ogrodowy, a trzeci drzwi toalety na Dworcu Miasto

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 21 maja 2019, 13:42
Aktualizacja: Sobota, 25 maja 2019, 6:46
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną sobotę wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech wandali. Dwóch bezpośrednio po zdarzeniu, a jednego w wyniku realizacji prowadzonego wcześniej postępowania.

W sobotnią noc funkcjonariusze pierwszego komisariatu zostali poinformowani o tym, że na Podzamczu przy ul. Fortecznej mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego podpalił parasol ogrodowy znajdujący się na terenie lokalu gastronomicznego. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, szybko ustalili, że właściciel zwrócił uwagę 32-latkowi na niewłaściwe zachowanie, a ten w odwecie dokonał zniszczenia mienia. Podejrzany całą noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty.

Kilkanaście godzin później funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali wezwanie na ul. Noworudzką w Wałbrzychu. Według zgłoszenia około godziny 16:50 awanturujący się mężczyzna na jednym z przystanków kopał w autobus komunikacji miejskiej, a następnie butelką z piwem rzucił w jego kierunku, uszkadzając boczną szybę. Chwilę po zgłoszeniu 30-latek, który także znajdował się w stanie nietrzeźwości, trafił w ręce mundurowych i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Tego samego dnia policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali na ul. Niepodległości 18-latka, który 14 kwietnia tego roku na Dworcu Miasto uszkodził wpłatomat oraz drzwi toalety tego obiektu.

Podejrzani przyznali się do popełnionych czynów. We wszystkich przypadkach szkody oszacowane zostały na kwotę około tysiąca złotych. Wandale staną przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
4
29%
Złości
4
29%
Przeraża

Czytaj również

Trafiona kontrola

Aktywne wakacje

Duda w Wałbrzychu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Moherowy Pisior 21-05-2019 15:29
Zawiedziona miłość do księży. Ale Ci mają mocne postanowienie poprawy.
~ŁOŚSUPERKTOŚ 21-05-2019 18:54
chopoki nie pijta tyle!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus wciąż obecny

Drzewa za frekwencję

Narkotyki i kradzieże

Przyjedzie Duda

Miasto broni strażników